بالاک جدید و مشتری‌های پرتعداد؛ پدیده بزرگی به نام کای هاورتس

کای هاورتس در 21 سالگی مشتریان پرتعدادی دارد و می‌تواند با انتخابی درست در مسیر ستاره شدن گام بردارد.

به گزارش مسترگل، از سال ۲۰۱۶ که در بوندس‌لیگا چهره شد تا همین حالا که ۴ سال از آن زمان می‌گذرد، سال به سال پیشرفت کرد و به موفقیت رسید. اکنون به جایی رسیده که از تیم‌های بزرگ جزیره پیشنهاد رسمی و تأیید شده دارد. پیشنهادی که قبول آن می‌تواند آینده فوتبالی و مالی این بازیکن را عوض کند. صحبت از کای هاورتس است. بازیکنی که این روزها ستاره اصلی لورکوزن در بوندس‌لیگاست. او در عین جوانی به بازیکنی پخته تبدیل شده که نامش کنار بزرگان لیگ معتبر آلمان قرار گرفته است.

پیشنهاد جدی از یونایتد و چلسی
کای هاورتس همین حالا که اوضاع کرونا اتمام بازی‌ها را به تعویق انداخته و لیگ آلمان هم هنوز به پایان نرسیده از دو تیم بزرگ پیشنهاد دارد. اولی منچستریونایتد است که سخت به دنبال خرید اوست. دومین باشگاه هم چلسی است که بعد از جذب تیمو ورنر در هفته گذشته، امیدوار است دومین بازیکن شاغل در بوندس‌لیگا را نیز برای ورود به لندن اوکی کند. سبک بازی ‌کای دقیقاً همانی است که لمپارد دوست دارد. از طرفی اوله‌گنار سولشائر هم نمی‌خواهد چنین بازیکن آینده‌داری را از دست بدهد.

آماده برای چالش جدید
وقتی کای صحبت می‌کند کاملاً مشخص است که دوست دارد از آلمان بیرون بزند و زندگی جدیدی را در کشوری دیگر و لیگی دیگر شروع کند: «لورکوزن باشگاه خیلی خوبی است و اینجا احساس راحتی می‌کنم. این را همیشه گفته‌ام. اغلب تعجب می‌کنم از چیزهایی که مردم درباره من می‌گویند. من کاملاً آماده‌ام تا یک گام بزرگ بردارم و چالش را دوست دارم. این چالش می‌تواند شامل بازی در خارج از آلمان هم باشد. البته که می‌خواهم قدم بعدی در فوتبالم را با درنظر گرفتن بعضی شرایط بردارم. این همان آرزوی من است.»

حتما بخوانید
آذری به ذوب‌آهنی‌ها، 3 روز مهلت داد!

شرایط سنی
برای بازیکنی با شرایط کای جای پیشرفت تا سالیان سال وجود دارد. البته به شرطی که تیم مناسب را برای رسیدن به اهدافش انتخاب کند. کای به تازگی 21 ساله شده و برای یک دهه می‌تواند در بزرگترین باشگاه‌های اروپایی بدرخشد. هر چند یک انتخاب اشتباه نیز می‌تواند همه چیز را برای او ویران کند. درست مثل سرنوشتی که برای بازیکنانی همچون آندره شورله اتفاق افتاد. شورله هم در بوندس‌لیگا درخشید اما انتخاب اشتباه در پیوستن به چلسی که مورینیو از سبک دفاعی پیروی می‌کرد مانع پیشرفتش شد.

بالاک و اوزیل جدید فوتبال آلمان
۱۷ سال و ۱۲۶ روزش بود که نام خودش را در تاریخ باشگاه لورکوزن ثبت کرد. هاورتس که متولد آخن بود و فوتبالش را در آلمانیا آغاز کرد، در ۱۵ اکتبر ۲۰۱۶ اولین بازی‌‌اش را در بوندس‌لیگا انجام داد و نشان داد، می‌توان بیشتر به او اعتماد کرد. 4 ماه بعد او در حضور ۵۰ هزار تماشاگر اولین پاس گلش را به کریم بلعربی داد و مسیر پیشرفت را طی کرد. هرچند بلعربی در ادامه افت کرد و سر از لیگ ستارگان قطر و باشگاه الدحیل درآورد.

حتما بخوانید
کونته: هنوز برای پیشرفت کار داریم

تاریخ‌سازی در بوندس‌لیگا
مزیت هاورتس سن و سال کم و نیروی جوانی‌‌اش است. او در سال ۲۰۱۸ توانست با رسیدن به ۵۰ بازی در بوندس‌لیگا برای بایرلورکوزن، در این لیگ معتبر اروپایی نام خودش را به عنوان جوان‌ترین بازیکنی که به چنین رکوردی رسیده جاودانه کند.

رمانتیک و عشق پیانو
جدا از فوتبال، هاورتس آدمی احساسی و رمانتیک هم هست. او در کنار نامزدش سوفیا وبر زندگی عاشقانه‌ای دارد و‌ به دور از حاشیه‌های همسن و سالانش است. از طرفی کای علاقه زیادی به نواختن پیانو دارد و هر زمان که فرصت کند در خانه مشغول پیانو زدن می‌شود.

رکوردزنی کنار آلکاسر و لواندوفسکی
خیلی فوق‌‌العاده است که با ۲۰ سال سن نامت کنار بازیکنان بزرگی همچون پاکو آلکاسر و روبرت لواندوفسکی قرار بگیرد. کای در ۲۰ بازی برای لورکوزن موفق شده ۱۷ گل به ثمر برساند. آماری که برای آلکاسر و لواندوفسکی به ترتیب ۱۸ و ۲۲ است. این یعنی روزهای بزرگی در انتظار کای جوان است.

منبع: خبر ورزشی
حتما بخوانید
بازیکن مبتلا به سرطان به لیست منچستریونایتد رسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

شرط استقلالی‌ها برای برگزاری بازی‌های دوستانه

12 ژوئن 2020
مسئولان استقلال پیش از برگزاری بازی‌های دوستانه تست سلامت بازیکنان و کادر فنی تیم های‌ حریف را مورد بررسی قرار می‌دهند. به گزارش مسترگل، تیم فوتبال استقلال روز گذشته در دیداری دوستانه به مصاف خوشه طلایی ساوه رفت و امروز نیز به مصاف شاگردان رضا عنایتی می‌رود.قرار است ابی پوشان روز‌های […]