برنابیچ: دست از سر جوکوویچ بردارید، مقصر من هستم!

نخست وزیر صربستان از مرد شماره یک تنیس جهان دفاع کرد.

برنابیچ: دست از سر جوکوویچ بردارید، مقصر من هستم!

به گزارش مسترگل، تنیس در این روز‌ها تبدیل شده به یکی از سوژه‌های مهم رسانه‌های ورزشی جهان، البته نه برای تورنمنت‌ها و مسابقات جذابش که فعلاً تعطیل هستند بلکه به دلیل مسائل حاشیه‌ای و جنجال‌هایی که اخیراً در این رشته ورزشی ایجاد شده است.

نواک جوکوویچ مرد شماره یک تنیس جهان بابت سازماندهی و برگزاری تورنمنت خیریه تنیس تحت عنوان آدریا تور که در صربستان (کشور خودش) و کرواسی برگزار شد به شدت مورد انتقاد قرار گرفته و فشار‌ها بر او روز به روز بیشتر می‌شود.

در این تورنمنت پروتکل‌های فاصله‌گذاری اجتماعی مربوط به ویروس خطرناک کرونا اصلاً رعایت نشد و همین موضوع منجر به ابتلای بسیاری از افراد ازجمله خود جوکوویچ و همسرش به ویروس کرونا شد. کار به جایی رسیده که حالا نخست وزیر صربستان، خانم آرنا برنابیچ، از فوق‌ستاره کشورش دفاع کرده و خودش را به عنوان مقصر اتفاقاتی که رخ داده، معرفی کرده است.

حتما بخوانید
مُردیم تا کره جنوبی را بردیم

خانم برنابیچ با دفاع از بهترین تنیس‌باز صربستان و البته جهان، در گفتگو با تلویزیون رسمی صربستان این‌طور گفت: «نواک تلاش خودش را کرد تا قدمی مثبت برای کل منطقه بردارد. اینکه سیاست را کنار بگذاریم و به بازیکنان جوان و نه‌چندان معروف تنیس کمک کنیم که فرصتی برای نشان دادن توانایی‌های خود داشته باشند و از سوی دیگر مبلغی نیز برای صرف کردن در امور خیریه و انسان‌دوستانه جمع‌آوری شود. اتفاقی که افتاد و مشکلاتی که پیش آمد تقصیر من است نه نواک جوکوویچ. دست از سر او بردارید.»

نخست وزیر صربستان گفت خودش شخصاً ترجیح می‌دهد کاری انجام دهد و مورد انتقاد قرار گیرد تا اینکه در خانه بنشیند و از بیرون گود فقط دیگران را زیر سؤال ببرد: «با تمام وجود و با تمام قدرت از نواک حمایت خواهم کرد.»

منبع: خبر ورزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

روزنامه گل| فرهاد کاسه و کوزه‌ها را سر جوان‌ها شکست

02 جولای 2020
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹ حتما بخوانیدقهرمانی رقیب هادی چوپان در ایتالیا