تکل نزن تا کرونا نگیریم!

یکی از موارد پروتکل پزشکی مربوط به ادامه مسابقات فوتبال در انگلیس، کاهش هرچه بیشتر تماس‌های بدنی میان بازیکنان از جمله تکل است.

به گزارش مسترگل، در صورت صدور مجوز ازسرگیری تمرینات گروهی تیم‌های فوتبال در لیگ برتر انگلیس، بازیکنان حق تکل‌زدن نخواهند داشت، علاوه بر این باید چمن زمین‌های تمرینی به‌صورت مرتب ضدعفونی شود تا به این شیوع از شیوع ویروس کرونا میان فوتبالیست‌ها جلوگیری شود.

بهداشت محیط تمرینات یکی از مهمترین مسائلی است که در پروتکل پزشکی مربوط به ازسرگیری فعالیت‌های ورزشی گروهی قرار گرفته و در مورد تمرینات فوتبالیست‌ها، مواردی مانند ضدعفونی کردن چمن، پرچم‌های کرنر، مخروطی‌های (کله‌قندی) تمرین، تیر دروازه‌ها و هر چیز دیگری را که در زمین تمرینی امکان تماس بازیکنان با آن وجود داشته باشد شامل می‌شود.

در بخشی دیگر از پروتکل پزشکی آمده که بازیکنان در هفته باید دو بار تست کرونا بدهند و هر روز دمای بدن آن‌ها با تب‌سنج بررسی شود. آن‌ها همچنین از تجمع کنار یکدیگر، رفتن به مرکز تمرینی یا بازگشت از آن به‌همراه یکدیگر منع می‌شوند.
سازمان لیگ فوتبال انگلیس هنوز هیچ واکنشی برای تأیید یا رد ادعا‌های مطرح‌شده درباره پروتکل پزشکی تمرینات از سوی BBC نشان نداده است.

حتما بخوانید
چراغ سبز مهاجم مکزیکی به شیاطین‌سرخ

فوتبال انگلیس از اواسط ماه مارس (اواخر اسفند) به‌دلیل شیوع کرونا به حالت تعلیق درآمد، اما به‌تازگی دولت با انتشار سندی ۵۰ صفحه‌ای به ازسرگیری تمرینات و مسابقات چراغ سبز نشان داده است، با این حال در انگلیس به‌خلاف دیگر لیگ‌های بزرگ اروپایی مانند ایتالیا، اسپانیا و آلمان، تمرینات نه به‌صورت انفرادی نه به‌صورت گروهی هنوز از سر گرفته نشده‌اند و تاریخی دقیق هم برای آن اعلام نشده است.

منبع: تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

عکس| کودکی شجاع در خانه پدری

14 می 2020
عکسی از کودکی مدافع باشگاه پرسپولیس در شهرستان بهنمیر استان مازندران در فضای مجازی منتشر شده است. به گزارش مسترگل، در سالروز تولد شجاع خلیل زاده مدافع مازندرانی تیم فوتبال پرسپولیس که در فصول گذشته با درخشش خود در قلب خط دفاعی، جایگاه ویژه ای بین هواداران پیدا کرده، عکس جالب […]