جهانگیری: ورزش عامل همبستگی ملی است

معاون اول رییس جمهوری گفت: ورزش عامل مهمی برای افزایش امید و همبستگی ملی است و جوانان و ظرفیت جوانی می‌تواند افق‌های جدیدی را در حوزه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و ورزشی و سیاسی ایجاد کند.

به گزارش مسترگل، اسحاق جهانگیری در نشست مدیران ارشد وزارت ورزش و جوانان با اشاره به مسوولیت این وزارتخانه در دو زمینه مستقل و در عین حال تاثیرگذار ورزش و جوانان، خاطر نشان ساخت: باید به دو حوزه ورزش و جوانان از منظر توسعه همه جانبه و ملی و آینده نگرانه نگریست و این دو زمینه را در گستره مسوولیت‌های ملی تعریف کرد.

معاون اول رییس جمهوری با بیان اینکه ورزش چه به صورت قهرمانی و چه به صورت همگانی نقش مهمی در بالا بردن نشاط و سلامت شهروندان دارد، تصریح کرد: ورزش عامل مهمی برای افزایش امید و همبستگی ملی است و جوانان و ظرفیت جوانی می‌تواند افق‌های جدید در حوزه اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی و ورزشی و سیاسی ایجاد کند.

وی با تبیین شرایط کنونی کشور گفت: با وجود شرایط دشوار و خطیر و پیچیده کنونی که منابع مادی و اقتصادی آن تحت تاثیر تحریم‌ها و شیوع کرونا قرار دارد، فرصت‌ها و ظرفیت‌های بسیاری در کشور ایجاد شده که می‌توان از سرمایه جوانی و جوانان کشور در این فرصت‌ها استفاده کرد.

حتما بخوانید
عکس| نادال به رکورد فدرر و جوکوویچ رسید

جهانگیری با بیان اینکه یکی از پیامد‌های ناخوشایند کرونا درگیر شدن جوانان به این مساله بوده و یکی از ابعاد آن محدود شدن زمینه‌های متعارف ورزشی است، گفت: برای عبور از بحران‌هایی نظیر بحران کرونا نیاز به کشف و کسب منابع جدید مادی و معنوی داریم. رمز این کار در اعتماد به مردم و نخبگان، شنیدن حرف و نظر آنان و نشان دادن اصلاحات عملی در بینش‌ها، روش‌ها و ساختارهاست.

وی با تاکید بر اینکه ایران نیازمند تحولات سازنده و نوآورانه در عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی بوده و در این مسیر نقش ورزش ممتاز است، گفت: باید کاری کنیم که از توانایی‌ها، دانش‌ها و مهارت‌های نسل جوان در همه جا و در بالاترین سطوح استفاده شود.

معاون اول رییس جمهوری تاکید کرد: کشور نیازمند تقویت مشروعیت نهاد‌های متولی امور، سرمایه اجتماعی، اعتماد و همبستگی ملی است و بدون رضایت و حمایت افکار عمومی و همکاری همه قوا و نهاد‌های رسمی و استفاده از ظرفیت‌های مدنی و اعتماد به بخش خصوصی و عمومی هیچ نهاد و مسوولی نمی‌تواند قدمی پیش بگذارد.

منبع: ایرنا
حتما بخوانید
ساعی‌: کارسختی دارم، اما امیدوارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

عکس| تبریک کالدرون به پرسپولیس بابت پوکر قهرمانی

21 جولای 2020
رمربی پیشین تیم فوتبال پرسپولیس چهارمین قهرمانی متوالی سرخپوشان در لیگ فوتبال ایران را تبریک گفت. به گزارش مسترگل، تیم فوتبال پرسپولیس موفق شد در هفته بیست و پنجم لیگ برتر با برتری برابر فولاد خوزستان، فاصله پانزده امتیازی با تیم تراکتور ایجاد کرده و در آستانه چهارمین قهرمانی متوالی قرار بگیرد. […]