دبیر: سقوط کشتی نزدیک است

رییس فدراسیون کشتی گفت: اگر با حال کشتی فکری نکنیم سقوط و افت نزدیک است.

به گزارش مسترگل، علیرضا دبیر در خصوص برنامه اتحادیه جهانی کشتی برای برگزاری مسابقات کشتی اظهار داشت: فدراسیون‌های تابع اتحادیه جهانی کشتی این آمادگی را داشته باشند که مسابقات کشتی در تیرماه برگزار شود.

وی افزود: دیروز کمیته فنی اتحادیه جهانی جلسه‌ای را برگزار و صحبت‌هایی انجام شد اما تقاضا کرد موضوعاتی که در این نشست مطرح شد به صورت محرمانه باقی بماند. فدراسیون کشتی ایران قبل از اینکه بخواهد از اتحادیه جهانی کشتی حرف‌شنوی داشته باشد از ستاد ملی کرونا و دولت پیروی می‌کند.

رییس فدراسیون کشتی خاطرنشان کرد: روز دوشنبه با معاونت توسعه قهرمانی وزارت ورزش و جوانان جلسه‌ای را برگزار کردیم و در این جلسه تاکید شد تا ۲ هفته آینده اجازه مسابقات به ورزش‌های پر برخورد همچون کشتی داده نشود.

دبیر تصریح کرد: تمرینات باشگاه‌های کشتی تعطیل است و ما منتظر هستیم که ستاد ملی کرونا چه تصمیمی را خواهد گرفت.

حتما بخوانید
عکس| نوسازی سنگ مزار جهان پهلوان تختی

وی درباره چرخه انتخاب تیم ملی عنوان کرد: چرخه انتخابی تیم ملی با تصویب در هیات رییسه و مجمع هیات استان‌های کشتی به صورت قانون درآمد و فکر نمی‌کنم مشکلی داشته باشد. کشتی‌گیری که می‌خواهد دوبنده تیم ملی را بر تن کند باید در چرخه انتخابی تیم ملی که در اردوها و مسابقات داخلی و خارجی برگزار می‌شود، شرکت کند.

رییس فدراسیون کشتی در ادامه تاکید کرد: هدف ما این است که تمام افرادی که تاکنون دیده نشده‌اند، در معرض دید قرار گرفته و در تمام بخش‌ها توانایی‌های خودشان را نشان دهند.

وی خاطرنشان کرد: از خدا خواسته‌ام تا زمانی که در فدراسیون کشتی حضور دارم بتوانم قدمی مثبت برای این رشته ورزشی بردارم.

دبیر تاکید کرد: باید با واقعیت‌ها تصمیم بگیریم نه آرزوها؛ زمانی در یک وزن کشتی قهرمانان زیادی حضور و رقیبان بزرگی حضور داشتند و یک نفر برای پوشیدن دوبنده تیم ملی باید حریفان زیادی را از پیش رو بر می‌داشت.

حتما بخوانید
دین‌محمدی: استقلال در نیم‌فصل دوم بدنسازی نکرد

قهرمان اسبق کشتی جهان در رابطه با افت کشتی گفت: اگر فکری به حال کشتی نکنیم به افت و سقوط نزدیک شده و همچون کشورهایی خواهیم شد که در تک‌ وزن موفقیت کسب می‌کنند.

وی افزود: همه تلاش می‌کنند اما باید واقعیت‌ها را بر زبان بیاوریم، کشتی همچون نفت، خاویار، فرش ایرانی است و وارداتی نیست؛ همیشه به کشتی افتخار کرده‌ایم و گفته‌ایم کشتی ورزش اول ماست اما نظر سنجی‌ها نشان می‌دهد به ورزش سوم و چهارم تبدیل شده است اما در افتخارات همچنان اول است اما با مشکلاتی که گفتم اگر کاری انجام ندهیم به معضلات بزرگی برخورد می‌کنیم.

دبیر در گفت‌وگو با رادیو ایران در رابطه با معرفی حمید سوریان به اتحادیه جهانی کشتی گفت: حمید سوریان به عنوان نماینده رسمی ایران برای حضور در انتخابات اتحادیه جهانی کشتی معرفی شد اما با توجه به شیوع ویروس کرونا، انتخابات از شهریور به آذرماه موکول شد. خیلی‌ها گفتند چرا من به عنوان رییس فدراسیون کشتی در این انتخابات شرکت نکردم اما باید بگویم سوریان ارجح‌تر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

روزنامه گل| کاپیتان‌های تیم ملی؛ مخالف فوتبال!

17 ژوئن 2020
دوشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ حتما بخوانیدحسینی‌: می‌خواهم خودم را روی سکوی المپیک ببینم