رکابی: صد درصد المپیکی می‌شوم

الناز رکابی به مسترگل گفت: قرار است در آخرین مسابقات انتخابی سهمیه المپیک در کشور چین شرکت کنم و مطمئنم که صد در‌صد المپیکی می‌شوم.

به گزارش مسترگل، الناز رکابی، چهره‌ای سرشناس در عالم صخره‌نوردی دنیاست. او در تمام مدتی که کرونا شیوع پیدا کرده بود تمرینات خود را در سالن صخره‌نوردی پیگیری می‌کرد. چراکه او هدفی بزرگ دارد و می‌خواهد حتماً سهمیه المپیک را بگیرد. خودش در این باره می‌گوید: «قرار است در آخرین مسابقات انتخابی سهمیه المپیک در کشور چین شرکت کنم و مطمئنم که صد در‌صد المپیکی می‌شوم.»

او برای المپیکی شدن هر روز تمرین می‌کند: «گرفتن سهمیه المپیک آسان نیست و من برای رسیدن به آن و شرایط آمادگی هر روز در سالن تمرین می‌کنم. خوشبختانه مدیران ورزشگاه لطف دارند و به‌طور رایگان امکانات در اختیارم می‌گذارند و البته من هم مربیگری می‌کنم و از این طریق امور زندگی‌ام را می‌گذرانم، اما حیف که سالن اختصاصی نداریم.»

حتما بخوانید
فکری: جریمه کردن تیم‌هایی که تمرین می‌کنند کارشناسی شده نیست

محیا دارابیان، دیگر سنگ‌نورد کشورمان به همراه او به مسابقات انتخابی المپیک اعزام می‌شود: «محیا دارابیان که شاگرد خود من است عملکرد بسیار خوبی در قهرمانی آسیا داشت و فدراسیون کوهنوردی در نظر دارد او را همراه من به چین اعزام کند که در کسب تجربه برای این دختر بسیار ارزشمند خواهد بود. ضمناً دو نفر از مردان هم به چین می‌آیند و، چون رقابت در این بخش بسیار تنگاتنگ است هنوز نفرات اعزامی مشخص نشده است.».

اما با تمام این شرایط ملی‌پوش سنگ‌نوردی از مسئولان گله‌مند است: «متأسفانه به‌جز قزوین هیچ شهری در ایران دیواره سرعت ندارد در حالی که بیشترین شانس برای المپیکی شدن سرعت است و، چون رفت‌وآمد از تهران به قزوین دشوار است، در نظر دارم در این فصل بعضی روز‌ها برای تمرین به قزوین بروم.»

رکابی در ادامه به خواسته خود از وزارت ورزش تأکید می‌کند: «هزار بار گفته‌ام یک دیوار سرعتی در تهران ایجاد کنند، آن‌قدر هزینه ندارد که امکان‌پذیر نباشد. واقعاً من و سایر صخره‌نوردان سرعتی شرایط سختی داریم. امیدوارم هرچه سریع‌تر این خواسته ما برآورده شود.»

منبع: خبر ورزشی
حتما بخوانید
عکس| AFC از قضاوت گلاره ناظمی نوشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

طلای المپیک ورزشکار ایرانی قطعی شد

12 جولای 2020
رییس فدراسیون کشتی گفت که تعلق طلای مسابقات المپیک ۲۰۱۲ لندن به کمیل قاسمی قطعی شده است. به گزارش مسترگل، علیرضا دبیر در یک برنامه تلویزیونی با اعلام این خبر اظهار داشت: روزی که اعلام شد صاحبان مدال‌های طلا و نقره المپیک ۲۰۱۲، دوپینگی هستند، پیگیری‌ها را شروع کردیم، زیرا این […]