زنده از فولاد آره نا؛ استارت فوق جنجالی لیگ!

لیگ برتر ایران امشب اولین بازی خود پس از شیوع ویروس کرونا را پس از مدت ها کش و قوس تجربه خواهد کرد.

 

 

به گزارش “مستر گل”، از آخرین روزهای اسفند که لیگ برتر ایران به خاطر همه گیری بیماری کووید۱۹ تعطیل شد تا امروز که مسابقات با دیدار استقلال و فولاد از سر گرفته می‌شود، فوتبال ایران روزهای پرتنش و جو ملتهبی را تجربه کرد. موافقان و مخالفان برگزاری لیگ در یک پیکار رسانه‌ای همه جانبه مواضع خود را بیان کردند و در شرایطی که شاید خیلی ها بعد از چند بار تعویق، انتظار آغاز بازی ها را نداشتند، لیگ در آستانه از سرگیری است.

 

اینجا می‌توانید آغاز لیگ برتر ایران را با جزئیات هرچه بیشتر و به همراه اظهارنظر طرف های مختلف پیگیری کنید.

 

۰۰:۴۵ – فنایی کارشناس داوری: صحنه‌ای که باعث کارت دادن سیدعلی به کریمی شد، مدافع کریمی را خیلی واضح کشید و بازیکن استقلال ناشی گری کرد و با آرنج به صورت بازیکن حریف زد. شاید تصورش شاید این بود که اینطور از او فاصله بگیرد ولی کارش خطای شدیدی بود. آقای سیدعلی در این صحنه علاوه بر اینکه باید به بازیکن استقلال کارت قرمز می داد، باید به بازیکن فولادخوزستان هم کارت زرد نشان می داد که فراموش کرد.

 

۰۰:۴۱ – کسی نمی‌داند فرهاد مجیدی امشب از دست داور بیشتر عصبانی تر بود یا شبربازی با صنعت نفت آبادان؛ احتمالا باید منتظر یک استوری طوفانی از او باشیم.

 

 

۰۰:۳۷ – تصویری که پس از مسابقه از حواشی آخر بازی مخابره شده؛ علی کریمی عصبانی از اخراج همچنان به دنبال توجیه سیدعلی است!

 

 

۰۰:۱۰ – میلاد زکی پور با این استوری به داوری امشب واکنش نشان داد.

 

۲۳:۵۹ – استقلال در لیگ چهاردهم نیز با گل از فولاد پیش افتاد اما شاگردان اسکوچیچ با گل های شریفات و چاگو تیم قلعه نویی را در غدیر اهواز شکست دادند.

 

 

23:50 – علی فتح الله زاده در یک پیام ویدیویی اینستاگرامی‌ گفت: الان مسئولیت فوتبال با کیست؟ این سطح داوری در لیگ برتر ایران نوبر است. الان سر فوتبال ایران را بریدند، آقایان مسئول فکر نکنید استقلال تنهاست. مردانه جلو بیایید و مبارزه کنید، به ناحق بازیکن ما را اخراج میکنید و انتظار دارید مجیدی اعتراض نکند؟ او چه اعتراضی کرد؟ متاسفم برای شما اما بدانید استقلال سربلند است و خواهد ماند.

 

 

۲۳:۴۳ – محمد تقوی پیشکسوت استقلال در توییتر نوشت: «تیم بزرگ استقلال نیازمند تفکرات بزرگ فوتبالی است نه تفکرات خصمانه».

 

 

 

پایان بازی: نمرات یازده به بازیکنان فولاد

 

۲۳:۳۹ – فرشاد احمدزاده که با بدشانسی موفق به گلزنی نشد به همراه محمد آبشک بهترین بازیکنان فولاد هستند.

 

 

پایان بازی: نمرات یازده به بازیکنان استقلال

۲۳:۳۸ – روزبه و سیدحسین با نمره ۶.۸ بهترین بازیکنان استقلال در مقابل فولاد .

 

۲۳:۳۲ – جواد نکونام هم از حضور در کنفرانس خبری خودداری کرد و حمید رجبی به سالن رفت.

 

۲۳:۳۰ – سیدحسین حسینی در دیدار دشوار استقلال مقابل فولاد نمایش بدی نداشت اما در نهایت دو بار تسلیم ضربات زیبای بازیکنان فولاد شد.

 

 

۲۳:۲۸ – مجید نامجومطلق مربی استقلال از حضور در کنفرانس مطبوعاتی خودداری کرد

 

۲۳:۲۶ – این تصویر که لحظاتی پیش از گل اول فولاد است، توسط هواداران استقلال به نشانه مردود بودن پرتاب اوت وایرال شده است؛ طبق اعلام رسمی فدراسیون جهانی فوتبال که در حساب توییتر فیفا هم دیده می‌شود تغییراتی در قانون پرتاب اوت اعمال و به کشورها هم ابلاغ شده. بر این اساس طبق قانون جدید تنها یک روش برای پرتاب اوت ممکن است و آن هم شرایطی است که بازیکن کاملا به صورت ایستاده توپ را پرتاب کند.

 

 

 

۲۳:۲۱ – آمار پایانی بازی استقلال و فولاد؛ ضربات در چارچوب تیم میزبان دو برابر شاگردان مجیدی.

 

 

۲۳:۱۸ – لحظه ای که وریا غفوری و بهزاد غلامپور سعی دارند فرهاد مجیدی را از مهدی سیدعلی دور کنند؛ با پایان مسابقه نظرات منفی درباره عملکرد داور در شبکه های اجتماعی داغ شده است.

 

 

۲۳:۱۰ – طلسم مربی ایرانی رو نیمکت فولاد شکسته شد؛ فولاد خوزستان که فقط با مجید جلالی در اهواز پیروز شده و مربیانی مثل حسین فرکی ، سیروس پورموسوی ، نعیم سعداوی و افشین قطبی در پیروزی مقابل استقلال ناکام بودند. بالاخره جواد نکونام توانست طلسم 9 ساله مربی ایرانی روی نیمکت فولاد مقابل استقلال را بشکند.

 

۲۳:۰۶ – گل مجتبی نجاریان اولین گل او در لیگ برتر و اولین گل برای فولاد خوزستان بود. او که دقایقی پیش از گل به جای سعادت حردانی وارد میدان شد، تعویض طلایی نکونام لقب گرفت.

 

 

گل مجتبی نجاریان اولین گل او در لیگ برتر و اولین گل برای فولاد خوزستان بود.

 

۲۳:۰۵ – پایان طلسم 5 ساله فولاد مقابل استقلال؛ فولاد خوزستان موفق شد پس از 5 سال و 2 ماه استقلال را شکست دهد آخرین بار شاگردان دراگان اسکوچیچ با نتیجه مشابه توانسته بودند استقلال را شکست دهند.

۲۳:۰۱ – تصویری از یکی از جنجالی ترین لحظات بازی؛ وقتی بازیکنان استقلال قصد دارند فرهاد مجیدی را به سوی بیرون هدایت کنند.

 

 

۲۳:۰۰ – مهدی هاشمی نسب مدافع طلایی سال های دور استقلال و پرسپولیس به عنوان دستیار جواد نکونام تماشاگر پیروزی تیمش مقابل آبی های تهران بود.

 

 

۲۲:۵۷ – روزبه چشمی در دقیقه ۸۸ بعد از خطای منجر به کات زبیر نیک نفس قصد کاشتن توپ و زدن ضربه را داشت که سیدعلی به او گفت توپ را عقب تر ببرد. واکنش روزبه چشمی به این دستور سیدعلی هم جالب بود. او با عصبانیت توپ را ده متری عقب برد و محکم روی زمین کاشت و بعد بازی را آغاز کرد.

 

۲۲:۵۶ – زبیر نیک نفس سه دقیقه بعد از ورود به میدان کارت زرد گرفت تا یکی از اخطاری های پرتعداد میدان باشد.

 

۲۲:۵۵ – احمدزاده که در دقیقه ۸۵ از زمین بیرون رفت، به بازیکن هم تیمی دست نداد و به نظر از تعویض خود ناراحت به نظر می‌رسید.

 

۲۲:۵۲ – در دقیقه ۸۴ شهاب گردان در حالی که اتفاقی برایش رخ نداده بود خود را روی زمین انداخت تا احتمالا دقایقی از وقت مسابقه را تلف کند.

 

۲۲:۵۱ – اخراج کریمی، دانشگر را جایگزین میلیچ کرد تا غلامی در پست دفاع چپ به میدان برود و چشمی هافبک دفاعی شد؛ اخراج عارف غلامی اما چشمی را دوباره به دفاع برگرداند و مطهری از ترکیب خارج شد تا باقری هافبک دفاعی شود! سیستم چرخشی اجباری در نخستین تجربه فرهاد در پسا کرونا

 

۲۲:۵۰ – مجتبی نجاریان مدافع راست تیم امید با نفوذ از جناح راست و با ضربه تماشایی دومین گل فولاد را وارد دروازه استقلال تهران کرد تا شروع لیگ فعلا برای آبی ها ناامیدکننده باشد.

 

۲۲:۴۷ – چند دقیقه بعد از اخراج غلامی، ارسلان مطهری به دلیل مصدومیت زمین را ترک کرد تا استقلال برای لحظاتی ۸ نفره شود!

 

۲۲:۴۶ – علی دشتی جایگزین مهدی قایدی شد تا چهارمین اخراجی افتتاحیه دوباره لیگ نوزدهم، قلمداد نشود؛ امشب به جز ایجاد یک فرصت گلزنی، خبری از قایدی سر حال و آماده همیشگی نبود و بازی به شدت عصبانی او باعث شد تا در آستانه اخراج شدن نیز قرار گیرد!

 

۲۲:۴۲ – آبشک روی اعصاب آبی‌ها؛ هافبک میانی فولادی‌ها امشب مسبب اخراج علی کریمی و عارف غلامی شد و توانست دو کارت زرد هم به حساب استقلالی‌ها بنویسد تا این‌چنین نقش موثرش را در ترکیب فولاد، نمایان کند.

 

۲۲:۳۹ – ارسلان در نیمه نخست، در خط آتش کم فروغ بود اما در خط دفاع توانست مقابل ضربات فولادی‌ها نقش مدافع را عمل کند؛ قاب به ثبت رسیده، یکی از صحنه های جالبی است که مطهری در قامت یک مدافع مقابل ضربه فولادی‌ها ایستاده است!

 

 

۲۲:۳۸ – شور و حرارت نکو برای رسیدن به پیروزی برابر تیم سابق در چهره‌اش مشهود است؛ در کولینگ بریک، کاپیتان سابق آبی‌ها با انرژی ویژه‌ای مشغول هدایت بازیکنان‌اش بود و او به خوبی می‌داند عبور سه امتیازی از استقلال می‌تواند چقدر او و تیمش را به سهمیه ACL 2021 نزدیک‌تر کند.

حتما بخوانید
ترکیب گل گهر مقابل استقلال اعلام شد

 

 

۲۲:۳۶ – گوینده ورزشگاه به اشتباه، عباس بوعذار را عیسی آل کثیر اعلام کرد!

 

۲۲:۳۵ – عارف غلامی که بعد از ده نفره شدن استقلال به عنوان دفاع چپ نقش آفرینی می‌کرد، در یک نفوذ به دروازه فولاد روی بازیکن این تیم خطا کرد که داور خطای او را اعلام کرد که این موضوع با اعتراض شدید غلامی مواجه شد و سیدعلی با کمی معطلی کارت قرمز نشان داد تا استقلال در یک بازی عجیب ۹ نفره شد.

 

۲۲:۳۲ – شوت استثنایی فرشاد احمدزاده دوباره با واکنش سیدحسین و برخورد به تیرک گل نشد؛ او در نیمه اول هم از گلزنی بازماند تصمیم به خودزنی گرفت!

 

 

۲۲:۲۶ – فرهاد مجیدی که تیمش شروع خوبی داشت، حالا از روی سکوها کار را دنبال می‌کند و شاید به یک امتیاز هم راضی باشد؛ این صحنه ای است که غلامپور تلاش میکند او را کنترل کند!

 

 

۲۲:۱۳ – کریمی، سومین بازیکن اخراجی این فصل استقلال؛ علی کریمی با دریافت کارت قرمز مستقیم مقابل فولاد، تبدیل به سومین بازیکن این فصل استقلال شد که از زمین مسابقه اخراج می شود. پیش از این، محمد دانشگر در اولین بازی این فصل استقلال و در مقابل ماشین سازی و فرشید اسماعیلی در بازی با نفت مسجد سلیمان از زمین مسابقه اخراج شده بودند.

 

 

 

۲۲:۰۵ – این صحنه جنجالی نیمه اول است؛ زمانی که مجیدی نیمکت را رها کرده و به سراغ سیدمهدی سیدعلی می‌رود و او برای دومین بار در فاصله چند دقیقه کارت قرمز را نشان می‌دهد!

 

۲۲:۰۰ – نیمه اول نخستین بازی بعد از کرونا نزدیک به یک ساعت طول کشید!

 

۲۱:۵۵ – مجیدی که از کنار خط تیمش را هدایت می‌کرد، به دلیل اعتراض به داوری اخراج شد و البته تصمیم نداشت که از زمین بیرون برود و به همین خاطر چند دقیقه بازی به همین شکل تلف شد.

 

۲۱:۵۳ – این صحنه ای است که منجر به اخراج علی کریمی شد؛ البته غیبت عکاسان و کیفیت پایین پخش تلویزیون باعث شده تا تصویر واضحی از این صحنه در دست نباشد.

 

 

۲۱:۴۹ – علی کریمی در صحنه اخراج با آرنج به سر محمد آبشک ضربه زد. خودش توضیح داد که لباسم را کشید و ضربه زدم؛ آیا شایسته اخراج بود؟

 

 

۲۱:۴۵ – سیدعلی چه اینجا با شیمبا جدل دارد، ثانیه هایی بعد علی کریمی را اخراج کرد و بعد هم نوبت به فرهاد مجیدی رسید؛ استارت جنجالی لیگ ایران!

 

 

۲۱:۴۴ – مجیدی و نکونام در ابتدا با مشت خوش و بش کردند تا رعایت پروتکل ها را نشان دهند اما لحظاتی بعد این چنین یکدیگر را در آغوش کشیدند!

 

 

 

 

21:40 – عکس تیمی فولادی‌ها با فاصله اجتماعی!

 

۲۱:۳۷ – دیدار تیم های استقلال و فولاد تا دقیقه ۳۵ بازی یک بر یک مساوی ادامه دارد.

در هر دو گل تیم های استقلال و فولاد خوزستان روزبه چشمی تاثیر مستقیم داشت.روزبه که گل اول استقلال را بعد از ارسال ارسلان مطهری در ادامه ضربه خطای وریا در هجده قدم فولاد به ثمر رسانده بود دقایقی بعد روی ارسال صورت گرفته فولادی در منطقه خود حضور نداشت تا موسی کولیبالی مدافع پیش تاخته اهوازی ها کار برابر کند.

 

۲۱:۳۲ – بازیکنان برای استراحت سه دقیقه ای نزد مربیان رفتند؛ فعلا یک بر یک مساوی.

 

۲۱:۲۷ – تصویر برداری صداوسیما مورد انتقاد کاربران شبکه های اجتماعی قرار گرفته. کیفیت تصویر به قدری پایین است که حتی مشخص نبود ضربه سر فرشاد احمدزاده به دست سیدحسین خورد یا نه!

 

۲۱:۱۸ – ساعتی پیش از شروع اولین بازی لیگ بعد از کرونا، تراکتور هم تمرین خود را انجام داد؛ بازگشت سرسخت ترین مخالف ازسرگیری مسابقات به زمین سبز.

 

 

۲۱:۱۴ – اولین مورد عدم رعایت پروتکل ها در شادی گل روزبه چشمی دیده شد. البته سرپرست استقلال اجازه نداد نیمکت وارد خوشحالی شوند.

 

۲۱:۰۵ – در شرایطی که باشگاه فولاد اعلام کرده بود که به شکل صوتی صدای هواداران را شبیه سازی خواهد کرد اما خبری از این موضوع نیست.

 

21:02: پس از نزدیک به 4 ماه با سوت سیدمهدی داور مسابقه رقابت های لیگ برتر در ورزشگاه خالی از تماشاگر فولاد آره نا از سر گرفته شد.

۲۱:۰۲ – استقلالی ها که برای شروع بازی میل و علاقه زیادی داشتند، پیش از سوت داور بازی را آغاز کردند.

۲۱:۰۱ – بازی با یک دقیقه تاخیر آغاز شد.

 

18:58: برخی بازیکنان و کادر فنی فوتبال با رفتن به سوی نیمکت استقلالی ها، با فرهاد مجیدی و سایر نفرات با رعایت پروتکل های بهداشتی خوشامدگویی کردند.

 

20:50: این دو عکس نشان می دهد که چطور بازیکنان تیم فوتبال استقلال و سرمربی آنها فرهاد مجیدی با عبور از تونل ضدعفونی کننده وارد ورزشگاه شدند.

 

 

 

18:20: بازیکنان دو تیم در حال گرم کردن خود هستند و آماده شروع مسابقه می شوند.

 

ترکیب فولادخوزستان برای مصاف با استقلال:

شهاب گردان، موسی کولیبالی، محمد قاسمی نژاد، محمد آبشک، احمد عبدالله زاده، عارف آقاسی، لوسیانو پریرا، وحید حیدریه، فرشاد احمدزاده، صابر حردانی و حسن بیت سعید.

 

وضعیت آب و هوایی اهواز پیش از بازی استقلال و فولاد

 

 

۱۹:۳۶ – سید حسین حسینی، روزبه چشمی، سیاوش یزدانی، عارف غلامی، علی کریمی، مسعود ریگی، وریا غفوری، هرویه میلیچ، آرش رضاوند، ارسلان مطهری و مهدی قایدی.

 

۱۹:۳۰ – در فاصله ۹۰ دقیقه تا شروع بازی اعضای دو تیم خود را آماده ورود به میدان می‌کنند.

 

۱۹:۲۰ – سازمان لیگ فوتبال ایران اعلام کرد بر اساس پروتکل‌ های بهداشتی اعلام شده، مدیران رسانه‌ای تیم‌ها تا پایان فصل نیازی به حضور روی نیمکت ‌تیمشان نخواهند داشت.

 

۱۹:۱۱ – صفحه رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا با این عکس به استقبال تقابل آبی پوشان پایتخت و تیم سرخپوش اهواز رفته است.

 

 

۱۹:۰۱ – در فاصله دو ساعت تا شروع بازی استقلال و فولاد، خبر آمده که مهدی رسول پناه مدیرعامل پرسپولیس به ویروس کرونا مبتلا شده است؛ حالا باید امیدوار بود که با آغاز بازی ها بازیکنی به این ویروس آلوده نشود.

 

18:50: اتوبوس تیم فوتبال استقلال هتل محل اقامت خود را به مقصد استادیوم فولاد آره‌نا ترک کرد.

 

18:18: جلسه فنی بازیکنان استقلال و فرهاد مجیدی  در فاصله کمتر از سه ساعت مانده تا آغاز دیدار دو تیم آغاز شد تا سرمربی آبی ها آخرین توصیه های خود را پیش از عزیمت تیم به ورزشگاه به آنها منتقل کند.

 

 

18:00: عکسهایی نوستالژیک از اولین فصل حضور نکونام در پاس (بالا نفر چهارم از راست) و مجیدی در لباس استقلال. در سال 76 که مجیدی از تیم بهمن به استقلال پیوست، با این تیم قهرمان لیگ آزادگان شد و نکونام چند سال بعد و با نسل طلایی پاس تهران، به عنوان قهرمانی لیگ رسید. درست در روزهایی که مجیدی و نکونام نخستین بازیهای خود را برای تیم هایشان انجام می دادند، مهدی قایدی هنوز متولد نشده بود. کسی که امشب نگاه های هر دو مربی جوان را به خود دوخته است. نکونام برای مهار او و مجیدی به امید گلزنی باشوی کوچک.

 

 

17:26 – سهم استقلال از 37 رویارویی با فولاد، 18 پیروزی بوده است و سرخ‌پوشان اهوازی هم 8 بار پیروز شده اند؛ 11 دوئل میان دو تیم به تساوی انجامیده است. اما امشب در افتتاحیه پساکرونایی لیگ نوزدهم و رویارویی 6 و 7 سابق استقلال، برنده کدام خواهند بود؟

 

۱۷:۴۰ – در مقابل هتل محل استقرار دو تیم نیروی انتظامی نیز حضور دارد تا مانع از تجمع احتمالی هواداران شود.

 

17:25 – دمای هوا در اهواز اکنون 48 درجه بالای صفر است که تا زمان شروع بازی به 43 کاهش خواهد یافت.

 

 

17:18- کانال رسمی استقلال نوشت: امروز سه راس گوسفند جهت رفع قضا و بلا از مجموعه تیم استقلال قربانی شد که گوشت آن به یک خیریه اهدا شده است.

حتما بخوانید
غیبت عجیب سرپرست استقلال در سفر به کویت

 

16:54 – سعید آذری با انتشار این عکس از آمادگی فولاد آره‌نا خبر داد و نوشت: «ویوا فولاد».

 

 

16:38– احمد سعادتمند مدیرعامل استقلال با همراهی معاونین و مشاورانش تا ساعتی دیگر راهی اهواز می‌شوند و به اردوی آبی‌ها در اهواز اضافه خواهند شد تا ضمن تقویت روحیه بازیکنان برای مصاف با فولاد، این بازی را از نزدیک تماشا کنند.

 

16:33- هواپیمایی ایران ایر تور با ارسال نامه ای به مستر گل توضیح داد: «استقلال مقررات هواپیمایی را رعایت نکرده».

 

 

16:20 – مجیدی، نکونام، فولاد. مثلثی که یادآور خاطرات خوبی برای استقلالی هاست. در شبی که نکونام دروازه ی فولاد را باز کرد، فرهاد مجیدی اولین بازیکنی بود که برای حضور در جشن شادی نکو، به او ملحق شد. چند ماه قبل از ثبت این تصویر، همچین صحنه ی مشابهی در اهواز نقش بسته بود و در آن دیدار، استقلال قهرمانی اش را در لیگ، مسجل کره بود. امشب، شاهد نبرد حساس این دو ستاره سابق استقلال هستیم. کسانی که با یک نمایش دو نفره، آخرین قهرمانی استقلال در لیگ برتر را اکران کرده بودند.

 

 

15:45 – تیم فولاد خوزستان اگرچه امروز طرفداران خود را روی سکوهای ورزشگاه فولاد آرنا نخواهد داشت اما به شکلی جالب صدای هواداران در استادیوم خواهد بود و آن ها از تیم جواد نکونام حمایت خواهند کرد. آنطور که از باشگاه فولاد خبر رسیده، فولادی ها قصد دارند از طریق یک سیستم صوتی نوین، صدای تشویق طرفداران خود را در ورزشگاه فولاد آره نا بیاورند.

 

15:30– تصویری از شادی گل نکونام را می بینید که در تاریخ 3 آبان 1392 توانست از روی نقطه ی پنالتی دروازه ی فولاد را باز کند. در آن بازی آندو تیموریان با یک شلیک دیدنی، گل دوم استقلال را به ثمر رساند. نکونام در دورانی که لباس استقلال را پوشید، 2 بار توانست از روی نقطه پنالتی دروازه فولاد را باز کند و در هر 2 بازی استقلال برنده ی  بازی شد. اما امشب نکونام در نقطه مقابل تیم سابقش قرار می گیرد و این بار تلاش میکند که فولاد برنده ی جدال حساس با استقلال باشد.

 

 

15:20 – ترکیب احتمالی استقلال مقابل فولاد خوزستان:
سید حسین حسینی، وریا غفوری، سیاوش یزدانی، روزبه چشمی، عارف غلامی، هروویه میلیچ، مسعود ریگی، علی کریمی، آرش رضاوند، مهدی قائدی و امیرارسلان مطهری.

 

15:10 – با هماهنگی سازمان لیگ و روابط عمومی هیات فوتبال استان خوزستان، کنفرانس مطبوعاتی پس از دیدار فولاد و استقلال تهران از طریق سایت آنتن به صورت زنده پخش خواهد شد.

 

15:01- لوسیانو پریرا ستاره خط حمله فولاد و مدافع عنوان آقای گلی این فصل 4 گل زده اما آقای گل آبی ها با 9 گل و 6 پاس گل عملکرد بهتری داشته است؛ این دوئل را چه کسی خواهد بُرد؟

 

 

14:55 – در حال مشاهده ی پرش بزرگ عمر دانسی به سوی آندره آ استراماچونی هستید. آن هم لحظاتی پس از گلی که فرشید اسماعیلی در بازی رفت وارد دروازه فولاد کرد. اولین گل استقلال در این فصل لیگ برتر، در مقابل همین فولاد و در ورزشگاه آزادی به ثمر رسید. البته گلی که در پایان به کام استقلالی ها زهر شد و در دقیقه 96 دروازه ی خود را باز شده دیدند. باید دید امشب شاهد همچین صحنه ای روی نیمکت استقلال خواهیم بود و فرهاد مجیدی و کادر فنی اش به شادی خواهند پرداخت یا خیر؟

 

 

14:49 –  اعتراض استقلال به سازمان لیگ؛ با اینکه مسئولان استقلال بلیت های اضافه برای این پرواز خریداری کرده بودند، اما به محض رسیدن به هواپیما متوجه شدند شرکت هواپیمایی بلیت‌های اضافه آنها را فروخته و به همین خاطر آنها مجبور شدند در کنار مسافران و بدون رعایت فاصله گذاری اجتماعی تا اهواز بنشینند. مدیرعامل باشگاه استقلال برای پیگیری موضوع نامه اعتراضی به سازمان لیگ فوتبال نوشته و از رعایت نشدن پروتکل های بهداشتی گلایه کرده است. استقلالی‌ها از سازمان لیگ خواستند تا مساله را با شرکت های هواپیمایی بررسی کنند و به نتیجه برسند.

 

 

14:47 – قرار است نشست خبری بعد از بازی به میزبانی مدیران رسانه ای تیم ها باشد؛ آن ها به صورت آنلاین سوالات را از خبرنگاران می‌گیرند و از جواد نکونام و فرهاد مجیدی سوال خواهند کرد.

 

 

14:39 – امید استقلالی‌ها برای شروع دوباره لیگ به مهاجم شماره 7 بود تا در دوئل 6 و 7 سابق آبی‌پوش، اسلحه پنهان فرهاد باشد؛ اما چاقی و اضافه وزن، شیخ را در تهران نگه داشت تا چشم امید مجیدی و هواداران استقلال، به گیتار ارسلان و تکنیک ناب قائدی باشد.

 

 

14:25 – این عکس برای دقایقی قبل از گلزنی باقرپور است. لحظه ی برخورد حسینی با گلزن فولاد که موجب مصدومیت گلر استقلالی ها شد. حسینی در این فصل فقط 4 بار موفق به ثبت کلین شیت شده است که همین امر موجب انتقادهای زیادی از سنگربان استقلالی ها شده است و خیلی از هواداران استقلال او را عامل از دست رفتن امتیازات مهم استقلال در بازیهای حساس این فصل می دانند. باید دید که امشب حسینی می تواند موفق به ثبت کلین شیت شود و دل هواداران استقلال را به دست آورد یا بازهم دروازه اش را باز شده خواهد دید؟

 

 

14:13 – داده‌های وزارت بهداشت از مناطق پرخطر نشان می‌دهد اگر قرار باشد بازی شهرخودرو و ذوب‌آهن در جایی خارج از مشهد برگزار شود، به‌دنبال این تصمیم باید دیدار‌های تراکتور- نساجی، صنعت‌نفت- پارس و شاهین- مسجدسلیمان نیز در جایی به‌جز شهر‌های میزبان باشد! مسئله‌ای که اساسا نظم لیگ را برهم می‌زند و همین‌موضوع می‌تواند شاهدی بر این ادعا باشد که رقابت‌ها با رعایت شدید پروتکل‌‎ها، اما تحت هر شرایطی در شهر‌های میزبان برگزار خواهد شد. مگر اینکه بنا باشد قطار لیگ برتر نوزدهم دوباره به حرکت نیفتد.

 

 

14:05 – در فاصله 7 ساعت تا شروع بازی استقلال و فولاد، مسئولان این باشگاه دوباره استادیوم را استریلیزه کردند.

 

 

13:59 – سیمای ترکیب نکونام، احتمالا همانِ پیش از کروناست؛ ترکیبی مملو از چهره پر تجربه البته بدون حضور کاپیتان ایوب و تلفیق شده با جوانان باانگیزه. چشم امید اول نکونام برای پیروزی، قطعا به ساق‌های شیمباست هر چند اگر در واپسین دقیق بازهم به مانند بازی رفت، امیرحسین باقرپور شگفتی سازی نکند! البته که بیت سعید هم در غیاب سیف اللهی، اسلحه پنهان کاپیتان جواد است.

 

 

13:44 – تصویری از آخرین حضور استقلال در اهواز. از این جمع، 6 بازیکن از جمع آبی پوشان جدا شده اند و فرشید اسماعیلی نیز به طور قطع به بازی امشب نخواهد رسید. با توجه به حضور ریگی در بازی های تدارکاتی هفته های گذشته، به نظر می رسد که مجیدی از مسعود استفاده کند و فرشید باقری را روی نیمکت تیمش داشته باشد. پس با این حساب، میتوان گفت که با احتمال قریب به یقین، از ترکیب استقلال در بازی فصل قبل مقابل فولاد، تنها حسینی، غفوری و دانشگر در ترکیب امشب استقلال حضور داشته باشند.

 

 

13:37 – باشگاه فولاد از لوازم ضدعفونی کننده خود رونمایی کرده است؛ این باشگاه تمام سعی خود را کرده تا با تجهیزات کامل از اولین بازی بعد از کرونا میزبانی کند.

 

 

13:29 – توییت جالب یکی از روزنامه نگارها: ‏دارم لحظه شماری می‌کنم برای شروع لیگ. واسه بکش زیرشا، واسه اتلاف وقتا، واسه مصاحبه‌های عاری از هرگونه مساله فنی، واسه اشتباهای بی امان داوری، واسه اعتراضات گاه و بیگاه، واسه صفر-صفرای پرتعداد، واسه گافای وحید کاظمی، واسه مرتضی غلامعلی تبار، واسه ماکسیم کوویلیتایا و…/ نوید استاد رحیمی

 

13:15 – جواد نکونام هشت سال پیش با پیراهن استقلال در مقابل فولاد گلزنی و قهرمانی تیمش را قطعی کرد؛ حالا اگر با فولاد تیم سابقش را شکست دهد، به نوعی دست فرهاد را از جام دور نگه خواهد داشت.

 

 

13:11 – شهاب گردان که امیدوار بود با پیراهن پرسپولیس در مقابل استقلال بازی کند، حالا 8 سال بعد از آن روزها با پیراهن قرمز فولاد برابر آبی ها صف آرایی خواهد کرد؛ آیا موفق به کلین شیت خواهد شد؟

حتما بخوانید
ویسی به دنبال مدافع خارجی برای پیکان

 

 

13:10 – استقلال و فولاد جزو بهترین تیم های نیم فصل دوم بوده اند؛ اگر آمار آن ها مثل بازی های قبلی باشد، امروز باید دستکم 10 موقعیت گلزنی را داشته باشیم!

 

 

13:09 – این چهره ی آخرین گلزن لیگ برتر ایران است. نیما انتظاری که دقیقا 116 روز پیش و از روی نقطه ی پنالتی دروازه ی تراکتور را باز کرد و موجب پیروزی پارس جنوبی شد. شاید انتظاری فکرش را هم نمیکرد که میلیون ها هوادار فوتبال حداقل 116 روز برای دیدن یک گل در فوتبال ایران، انتظار بکشند! البته اگر امشب در بازی استقلال و فولاد گلی به ثمر نرسد، انتظارها برای شکستن رکورد نیما انتظاری، بیشتر خواهد شد.

 

 

12:58 – دوئل شش سابق و فعلی استقلال هم در فولاد آره‌نا امروز دیدنی‌ست؛ کریمی که ستون فقرات تیم فرهاد است می‌خواهد نقش کلیدی‌اش در ترکیب استقلال را بار دیگر به رخ بکشد و از کنار میدان کاپیتان نکو که خود سالها ستاره همان پست بوده می‌خواهد نشان بدهد که با تفکرات چطور می‌تواند ترمز بازی کریمی را بکشد.

 

 

12:53 – باشگاه فولاد تصویری از بازیکنان و مربی خود را به صورت بنر روی سکوها قرار داده تا آن ها تماشاگر ویژه در فولاد آرنا باشند.

 

 

12:45 – سه تغییر در ترکیب ابتدایی و تحولی بزرگ روی نیمکت، چهره استقلال را در رفت و برگشت لیگ تغییر داده؛ در دیدار امروز قطعا خبری از شیخ گلزن و داریوش و اسماعیلی گل‌ساز نیست و احتمالا زکی پور هم نیمکت نشین است. البته که حالا به جای استراماچونی هم، فرهاد مجیدی روی نیمکت استقلال است و تلفیق مصدومیت و بی‌پولی، حسابی چهره استقلال را دستخوش تغییرات ساخته است.

 

 

12:37 – دوئل آبی در منطقه قرمز؛ این تیتر روزنامه ورزشی دولت است که با تصویری نسبتا قدیمی از مجیدی و نکونام زمانی که این دو هم تیمی بودند، به استقبال این مسابقه رفته است.

 

 

12:36 – ترس‌ولرز از قرمزها؛ ۸ دیدار هفته بیست‌ودوم لیگ برتر در ۷ شهر کشور برگزار می‌شود که آخرین اطلاعات ستاد مقابله با کرونا نشان می‌دهد ۳ شهر از این شهر‌ها در منطقه زرد، ۲ شهر در منطقه نارنجی و ۲ شهر در منطقه قرمز هستند. به‌این‌معنی که ۴ بازی شهر‌های تهران، اصفهان و اهواز در شرایط خطری متوسط از ویروس کرونا برگزار خواهد شد، ۲ بازی در وضعیت زرد پُرخطر و ۲ بازی در وضعیت قرمز خیلی پُرخطر برگزار می‌شود.

 

12:30 – تلاش باشو شماره 10 برای عمل به قولش؛ دوئل هیجان انگیز فرهاد و نکو برای افتتاحیه پساکرونایی لیگ، می‌تواند یک آمار شگفت انگیز را هم به ثبت رساند. باشوی کوچک آبی‌ها برای عمل به قولش در ابتدای لیگ و زدن 10 گل، فقط یک گل کم دارد؛ آمار 9 گل و 9 پاس گل او در لیگ نوزدهم امروز میتواند دو رقمی شود و انگیزه رسیدن به این رکورد، می‌تواند شب سختی را برای شهاب گردان و شاگردان کاپیتان نکو رقم بزند.

 

 

12:25 – باشگاه تراکتور به عنوان اصلی ترین مخالف برگزاری مسابقات نیز اعلام کرده که از امروز تمرینات خود را پیگیری خواهد کرد. به نظر می‌رسد عملیات لغو مسابقات پایان پذیرفته و تراکتور هم قصد حضور در میادین را دارد.

 

12:20 – باشگاه فولاد با انتشار اطلاعیه ای از هوادارانش خواست تا از خانه بازی را دنبال کنند: «همانگونه که اطلاع دارید؛ طبق اعلام مسئولان برگزاری مسابقات دیدارهای لیگ‌برتر به دلیل رعایت پروتوکل‌های بهداشتی بدون حضور تماشاگران برگزار خواهد شد. لذا از کلیه هواداران عزیز که همیشه کمال همکاری را با باشگاه خود داشته‌اند، درخواست داریم تا تجمعی در محل ورزشگاه نداشته باشند.»

 

 

12:18 – امروز باتجربه ترین بازیکن لیست امسال استقلال در برابر فولاد غایب است؛ فرشید اسماعیلی تا به حال در 10 مسابقه برابر قرمز های خوزستان به میدان رفته و یک گل هم برای آبی‌ها زده اما به دلیل مصدومیت امروز مهندس جوان آبی‌ها از تهران، تماشاگر دوئل افتتاحیه پساکرونایی لیگ است.

 

 

12:15 -امیرحسین باقرپور مهاجم 23 ساله و بابلی فولاد که محصول آکادمی این باشگاه می باشد، در بازی رفت با استقلال در دقیقه 76 جایگزین روح الله سیف اللهی شد و در دقیقه 96 گل تساوی تیمش را به ثمر رساند تا به خوبی جواب اعتماد جواد نکونام را داده باشد. آن گل تنها گل باقرپور در لیگ برتر امسال بود و این مهاجم جوان امیدوار است در صورت حضور در ترکیب فولاد، درخشش در بازی رفت را تکرار کند. البته باقرپور در جام حذفی یک گل مقابل فجرسپاسی به ثمر رسانده است.

 

 

12:12 – جدول لیگ ایران با بازی امشب کامل خواهد شد؛ بعد از 21 هفته چهار تیم بالای جدول کدام تیم ها خواهند بود؟

 

 

12:05 – جواد نکونام با انتشار این پست به استقبال نبرد حیثیتی با استقلال رفته است: «فوتبال با طرفدار جذابیت بیشترى داره، امشب جای تک تک هوادارای فولاد تو ورزشگاه خالیه».

 

 

12:01 – امید استقلالی‌ها برای شروع دوباره لیگ به مهاجم شماره 7 بود تا در دوئل 6 و 7 سابق آبی‌پوش، اسلحه پنهان فرهاد باشد؛ اما چاقی و اضافه وزن، شیخ را در تهران نگه داشت تا چشم امید مجیدی و هواداران استقلال، به گیتار ارسلان و تکنیک ناب قائدی باشد.

 

 

11:45- باشگاه فولاد در رختکن ورزشگاه اختصاصی خود نیز تلاش کرده تا بستر رعایت فاصله اجتماعی را فراهم کند.

 

 

11:37 – پزشک ذوب آهن: کلیه عوامل تیم ذوب‌آهن شامل بازیکنان مربیان، عوامل اجرایی و کلیه نفراتی که این تیم را در سفر به مشهد همراهی می کنند روز گذشته برای چهارمین بار مورد تست کرونا قرار گرفتند که جواب کلیه آزمایشات منفی اعلام شد.

 

11:30 – روزنامه مسترگل تیتر یک خود را به مصاحبه ترابی اختصاص داده اما کمی پایین تر عنوان کرده که «استقلال جام می‌خواهد»؛ آیا مجیدی در کسب جام قهرمانی موفق خواهد شد؟

 

 

11:20 – در حالی که استقلال و فولاد استارت لیگ برتر را خواهند زد، پرسپولیس تیم صدرنشین لیگ ایران بعد از یک روز تعطیلی تمرینات خود را زیر نور آغاز خواهد کرد تا بازیکنان به فعالیت در این ساعات عادت کنند.

 

 

11:11 – آخرین بازی استقلال پیش از کرونا در سیرجان و مقابل گل گهر بود؛ شاگردان مجیدی که امیدوار بودند با کسب پیروزی به رده دوم برسند، 1-0 باختند.

 

 

10:58 – جواد نکونام در دور رفت توانست یک امتیاز حساس از استقلالِ استراماچونی بگیرد؛ او امروز البته باید آبی ها را شکست دهد تا به منطقه سبزِ سهمیه ACL برسد.

 

 

10:47 – چند روز پیش و در سمینار یک روزه داوران لیگ برتری سازمان لیگ از همه آنها تست کرونا گرفت که مشخص شد سه داور مشکوک به کرونا هستند اما خوشبختانه نتیجه تست دوم آنها منفی بود. علیرضا سهرابی، سرپرست دپارتمان داوری در این باره گفت: روز دوشنبه به ما اعلام کردند که به جز ۳ مورد مشکوک، تست سایر داوران منفی است و صبح امروز نیز خبر دادند تست دوم و نهایی آن ۳ داور نیز منفی بوده است.

 

10:29 – روزنامه گل با جمله ای آشنا و موزیکال به استقبال بازی استقلال و فولاد رفته: «ای زندگی سلام». در بالا هم تیتری به نقل از سیدجلال دیده می‌شود که از همبازیانش خواسته که تمرکز کنند چون هنوز قهرمانی قطعی نشده.

 

 

10:16 – باشگاه فولاد بامداد چهارشنبه از نصب تونل ضدعفونی در ورزشگاه فولاد آرنا خبر داد؛ یک تونل هم به صورت اختصاصی برای داوران در نظر گرفته شده تا خود را استریلیزه کنند.

 

 

10:00 – آخرین بازی رسمی فوتبال ایران روز 9 اسفند در شهرستان جم برگزار شد؛ جایی که تیم زردپوش تراکتور را شکست داد تا لیگ ایران با نتیجه ای عجیب به «خواب بهاری» برود!

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

پرسپولیسی‌ها اعتصاب کردند

30 ژوئن 2020
کارکنان باشگاه پرسپولیس به خاطر پرداخت نشدن مطالباتشان اعتصاب کردند. به گزارش مسترگل، صبح امروز (سه‌شنبه) بخش زیادی از کارمندان باشگاه پرسپولیس به دلیل آنچه پرداخت نشدن حقوق اعلام شده، مقابل در باشگاه ایستادند و دست از کار کشیدند. کارمندان باشگاه پرسپولیس بیش از دو ماه است که حقوق دریافت نکرده‌اند. البته […]