شرایط امیدوارکننده کریمی برای بازگشت به میدان

دارنده مدال‌های نقره و برنز کشتی آزاد جهان با توجه به روند مطلوب درمانی بعد از عمل جراحی می‌تواند با قدرت به میدان بازگردد.

به گزارش مسترگل، مدعی وزن ۹۷ کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد پس از مصدومیت شدید زانویش که سال گذشته در حاشیه مسابقات جام باشگاه های جهان رخ داد، اوایل امسال زانوی خود را به تیغ جراحان سپرد.

البته در آن زمان عنوان شد رسیدن علیرضا کریمی به بازیهای المپیک توکیو در ابهام قرار دارد و مشخص نیست او بتواند خود را در این فرصت کوتاه به المپیک برساند. اما شیوع ویروس کرونا و سپس تعویق بازیهای المپیک باعث شد کریمی هم زمان بیشتری برای درمان کامل و بازگشت به میدان داشته باشد و بتواند در گردونه مدعیان وزن ۹۷ کیلوگرم باقی بماند.

کریمی چندی پیش با نظر پزشکان معالج، روند درمانی خود بعد از جراحی را با فیزیوتراپی در هیات پزشکی ورزشی استان البرز استارت زد که این پروسه رفته رفته نتایج خوبی در پی داشت و حالا او به مرحله امیدوارکننده‌تری رسیده است.

حتما بخوانید
نقل مکان رئال مادرید از سانتیاگو برنابئو!

عمل جراحی علیرضا کریمی اواخر فروردین امسال توسط دکتر کیهانی متخصص جراحی استخوان و مفاصل و فوق تخصص جراحی زانو انجام شد که اتفاقا وی به عنوان یکی از اعضای هیات رئیسه فدراسیون کشتی به خوبی بر روند درمانی کریمی نظارت دارد. دکتر کیهانی به تازگی با توجه تازه ترین معاینات علیرضا کریمی اعلام کرد او در صورت ادامه همین روند، می‌تواند با همان کیفیت قبلی به میدان برگردد و به کشتی ادامه دهد.

به گفته این پزشک مجرب، درمان مصدومیت‌های ورزشی، کریمی همچنان طی روزهای اخیر مشغول انجام فیزیوتراپی است و طبق زمانبدی اعلام شده، وی می تواند تا ۶ ماه آینده روی تشک برود و در وضعیتی مطلوب به کشتی ادامه دهد. بدین ترتیب تعویق المپیک به نفع علیرضا کریمی تمام شد، چراکه او فرصت کافی دارد تا روند درمان خود را به خوبی و بطور کامل تا زمان بازگشت به میدان پشت سر بگذارد.

منبع: مهر
حتما بخوانید
روزنامه ایران‌ورزشی| دیگر دروغ نگویید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

روزنامه شهرآرا ورزشی| طلوع «ستاره هشتم» در عصر جدید

04 ژوئن 2020
دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ حتما بخوانیدکولاکوویچ: لذت بردیم