عباسعلی: کاراته به المپیک آمد و امیدوارم به آرزویم برسم

بانوی المپیکی کاراته ایران در گفت‌و‌گو با سایت کمیته بین‌المللی المپیک گفت: بزرگترین آرزوی من در کاراته کسب مدال در مسابقات المپیک است.

به گزارش مسترگل، سایت کمیته بین‌المللی المپیک در گزارشی مفصل به بررسی آخرین وضعیت حمیده عباسعلی کاراته‌کای المپیکی ایران پرداخته است.

در این گزارش که همراه با گفت‌و‌گویی با وی منتشر شده است، به چگونگی کسب سهمیه المپیک توسط کاراته‌کای ایران در فینال رقابت‌های کاراته وان اتریش اشاره شده است، مبارزه‌ای که عباسعلی توانست حریف ایتالیایی خود را ۲ بر یک شکست دهد اما از ناحیه زانو دچار مصدومیت شود.

عباسعلی درباره این مصدومیت گفت: مسابقات اتریش واقعاً پر استرس بود چرا که می‌دانستم با کسب مدال طلا می‌توانم سهمیه المپیک را بدست بیاورم. البته آسیب‌دیدگی در ورزش حرفه‌ای امری اجتناب‌ناپذیر است اما وقتی در آستانه مهمترین رویداد ورزشی این اتفاق رخ می‌دهد، فشار زیادی به ورزشکار وارد می‌شود.

ملی‌پوش المپیکی ایران در ادامه صحبت هایش، یادآور شد: تمام تلاش و برنامه‌ریزی من برای موففیت در المپیک است. پیش از این چنین برنامه‌ای را برای رقابت‌های کسب سهمیه داشتم و موفق شدم.

حتما بخوانید
عکس روز| ادای احترام NBA به درگذشتگان هواپیمای اوکراینی

دارنده مدال نقره و برنز رقابت‌های جهانی کاراته در سالهای ۲۰۱۴ و ۲۰۱۶ افزود: پس از مصدومیت شدید زانو هرگز ناامید نشدم زیرا به موفقیت در المپیک باور دارم. البته در این بین تعویق رقابت‌های المپیک برای من خبر امیدوارکننده‌ای بود.

عباسعلی در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت: مادرم قهرمان اصلی زندگی من است. او علاقه داشت دخترانش ورزشکار شوند، به همین دلیل در کودکی نام من و خواهرم را در یکی از باشگاه‌های نزدیک خانه‌مان ثبت نام کرد. اوایل علاقه‌ای به کاراته نداشتم اما در ادامه علاقه‌مند شدم.

دارنده مدال طلا و برنز بازی‌های آسیایی در سالهای ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ درباره ویژگی برجسته خود در کاراته گفت: بزرگترین قدرت من در مسابقات داشتن صبر و امید است. من تا ثانیه‌های آخر برای رسیدن به موفقیت تلاش می‌کنم و همیشه سعی می‌کنم بهترین عملکرد را داشته باشم.

عباسعلی در پایان گفت: سال‌ها قبل هرکسی از من می‌پرسید بزرگترین آرزوی تو چیست، می‌گفتم کسب مدال در المپیک اما از آنجا که کاراته در المپیک نبود تصور می‌شد به آرزویم نمی‌رسم. ولی حالا با حضور کاراته در مسابقات المپیک توکیو می‌توانم رویایم را به واقعیت تبدیل کنم.

منبع: ایسنا
حتما بخوانید
۲۰۱۹، سال مرگ‌های عجیب؛ از سقوط هواپیما تا تصادف و مرگ خودخواسته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تورنمنت مشهور تنیس با محدودیت تماشاگر

03 جولای 2020
مسابقات تنیس آزاد فرانسه موسوم به رولان گروس با حضور مشروط تماشاگران برای رعایت فاصله اجتماعی برگزار خواهد شد. به گزارش مسترگل، خبرگزاری «رویترز» اعلام کرد، مسابقات تنیس رولان گروس برگزار خواهد شد، اما محدودیت حضور تماشاگر دارد. قرار است این مسابقات در ماه سپتامبر (شهریور) برگزار شود، در حالی که برای […]