علی‌حسینی: خوب شد آیان رفت، وزنه‌برداری افول کرده بود

نایب قهرمان سابق وزنه‌برداری جهان گفت: تعویق المپیک می‌تواند فرصت باشد که وزنه‌برداران ما بهتر آماده شوند و می‌تواند برای ما اتفاق خوبی باشد.

به گزارش مسترگل، سعید علی‌حسینی درباره اینکه تعویق یک ساله المپیک چقدر می‌تواند بر روی نتیجه گرفته وزنه‌برداران ایران در توکیو تاثیرگذار باشد، بیان کرد: سال 2019 آنطور که باید، نتوانستیم برای المپیک آماده شویم. سهراب مرادی، کیانوش رستمی، علی هاشمی و علی داودی شانس‌های ما برای رفتن به المپیک هستند که سه نفر آسیب‌دیدگی داشتند و داودی هم به رکوردهای ایده‌آل و پختگی کامل نرسیده بود. از این رو قطعا تعویق المپیک می‌تواند فرصتی باشد که کتف سهراب مرادی بهتر شود، کیانوش رستمی به سطح خوبی برسد و علی داودی هم آماده‌تر شود. از اوضاع علی هاشمی اطلاعی ندارم اما می‌دانم که او تنها در شرایط اردویی، می‌تواند خیلی خوب تمرین کند و باید به او بیشتر رسیدگی شود چون تمرین در خانه با توجه به امکانات کم و هزینه‌هایی که وجود دارد، خیلی سخت است. همچنین امکانات در تهران نسبت به شهرهای دیگر خیلی فرق می‌کند.

حتما بخوانید
حمایت تالاخادزه از جنبش "در خانه بمانید"

او ادامه داد: در کل احساس می‌کنم تعویق المپیک برای وزنه‌برداری می‌تواند خوب باشد هر چند کشورهای دیگر هم از این فرصت استفاده می‌کنند اما سطح وزنه‌برداران ما بالا است و می‌توانند میزان آمادگی خود را خیلی بهتر کنند.

علی حسینی در مورد تغییر و تحولات در فدراسیون جهانی تاکید کرد: اتفاقاتی که افتاد و تاماش آیان رفت برای وزنه‌برداری خیلی خوب شد. چون وزنه‌برداری افول کرده بود و هیچ پیشرفتی از لحاظ اقتصادی و اجتماعی نداشت و بیشتر تمرکزها روی مسئله دوپینگ بود. تفکر بدی وجود داشت و باعث شده بود برخی کشورها برای بالا کشیدن خودشان از دوپینگ استفاده کنند. همچنن یک گروه نیز از مسئله دوپینگ استفاده کردند و بالا رفتند و گروهی دیگر زمین خوردند و مدال‌هایی بالا و پایین شد. امیدوارم دید جدیدی وارد شود که وزنه‌برداری را بزرگ کند و آن را به سمت پیشرفت ببرد.

نایب قهرمان بازی های آسیایی جاکارتا در مورد نیاز ایران به داشتن کرسی تاثیر گذار در انتخابات فدراسیون جهانی تصریح کرد: ابتدا باید انسجام و همدلی در داخل ایران به وجود آید. ما در ایران همیشه نفرات خوبی داشتیم و در بحث مدیریتی و اجرایی هم بالاخره هر کسی از جایی باید شروع کند. با توجه به نیروی انسانی خوبی که داریم می‌توانیم سرمایه‌گذاری کنیم و گزینه‌های خوبی را معرفی کنیم.

حتما بخوانید
عکس| توصیه قرآنی مدیر ورزشی آمریکایی: «اِنَّ مَعَ العُسرِ یُسراً»

او افزود: باید وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و فدراسیون دست به دست هم دهند. افرادی داریم که می‌توانند در فدراسیون جهانی حضور داشته باشند و در این صورت برای کشور خودمان خوب می‌شود. فقط نیاز به همدلی و انسجام است که قوی جلو بروند.

علی حسینی در پاسخ به این پرسش که قرار است همکاری‌اش با تیم ملی پایه ادامه داشته باشد یا خیر، گفت: قبلا صحبتی با آقای مرادی و بیرانوند داشتم و با توجه به در پیش بودن مسابقات جوانان و نوجوانان قرار شد در مقطعی به آنها کمک کنم که این اتفاق هم افتاد. اکنون در صحبتی که با دبیر فدراسیون داشتم به من گفت فدراسیون برای من برنامه دارد. من هم اعلام آمادگی کرده‌ام که حاضر به کمک به وزنه‌برداری هستم و حالا منتظریم ببینیم در آینده چه چیزی پیش می‌آید.

او در پاسخ به پرسش دیگری مبنی براینکه با توجه به داشتن باشگاه وزنه‌برداری، تعداد علاقه‌مندان به این رشته زیاد است یا خیر، تاکید کرد: وقتی برنامه‌ریزی باشد خب مردم هم استقبال می‌کنند و در باشگاهی که تحت مدیریت خود من است علاقه‌مند زیاد داریم و ما نتایج رشد ورزشکاران را به اطلاع خانواده‌های آنها می‌رسانیم و آنها نیز تشویق می‌شوند که همکاری کنند. اما باشگاه‌های زیر نظر هیات، نه اینکه برنامه‌ریزی نباشد اما خود هیئت‌ها حمایتی نمی‌شوند و آنها نیز نمی‌توانند مربیان خود را حمایت کنند. زمانی هم که بعد از یک سال ورزشکار ببیند نتیجه نمی‌گیرد خود به خود بی‌انگیزگی ایجاد می‌شود و خانواده‌ها هم می‌خواهند فرزندانشان به سراغ حرفه‌ای دیگر بروند.

منبع: ایسنا
حتما بخوانید
مدال نقره دوضرب برای حافظ قشقایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

روزنامه مسترگل| نشنیدم بازیکنی جز بیرانوند از پرسپولیس جدا شود

26 ژوئن 2020
چهارشنبه ۴ تیر ۱۳۹۹ حتما بخوانیدمدال نقره دوضرب برای حافظ قشقایی