فولاد 2- استقلال 1؛ تلفات بیشتر از کرونا!

استقلال در شبی که سرمربی و دو بازیکن‌اش اخراج شدند، نتوانست برتری خود مقابل فولاد را حفظ کند و با شکست زمین را ترک کرد.

به گزارش “مستر گل”، رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران پس از وقفه چهار ماهه بخاطر شیوع ویروس کرونا، از چهارشنبه شب با انجام دیدار معوقه و حساس تیم‌های فولاد و استقلال در اهواز آغازشد که در نهایت شاگردان نکونام در دیداری پُرماجرا و پُرحاشیه به برتری 2 بر یک خانگی رسیدند تا در امتیاز 36 با آبی‌ها برابر شوند، اما بخاطر تفاضل گل کمتر در جایگاه پنجم قرار گرفتند.

 

فولادی‌ها که در سه دیدار آخرشان قبل از تعطیلی بازی‌ها به سه برد رسیده بودند، در تلاش بودند تا شروع مقتدرانه‌ای با ازسرگیری مسابقات داشته باشند تا در 9 هفته پایانی لیگ برتر شانس خود را برای کسب سهمیه آسیایی افزایش دهند که به خوبی موفق به انجام این کار شدند، اما در آن طرف آبی‌ها در شبی که با گل دقیقه 12 روزبه چشمی پیش افتادند، با دو بازیکن اخراجی(علی کریمی و عارف غلامی) و مهم‌تر اخراج فرهاد مجیدی از کنار زمین، نتوانستند با امتیاز از اهواز خارج شوند و با گلی که در دقایق 27 و 80 از موسی کولی‌بالی و نجاریان دریافت کردند، شکست خوردند.

 

معوقه هفته هفدهم لیگ برتر؛ چهارشنبه: 99/04/04 ؛ ساعت: 21
استادیوم: شهدای فولاد خوزستان/ بدونِ تماشاگر
داور: سید مهدی سیدعلی/ کمک‌ها: محمدرضا ابوالفضلی و مهدی عالیقدر؛ داور چهارم: کوپال ناظمی/ ناظر داوری: محمود رفیعی.

فولاد خوزستان

شهاب گردان
موسی کولی‌بالی
عارف آغاسی
صالح حردانی(74- مجتبی نجاریان)
وحید حیدریه
احمد عبدالله‌زاده(68- عباس بوعذار)
محمد آبشک
فرشاد احمدزاده(84- محمدزبیر نیک‌نفس)
محمد قاسمی‌نژاد(73- صابر حردانی)
حسن بیت‌سعید
لوسیانو پریرا(86- امیرحسین باقرپور)

سرمربی: جواد نکونام

 

استقلال

سید حسین حسینی
سیاوش یزدانی
روزبه چشمی
عارف غلامی
وریا غفوری
هرویه میلیچ(46- محمد دانشگر)
علی کریمی
مسعود ریگی
آرش رضاوند(90- سینا خادم‌پور)
امیرارسلان مطهری(69- فرشید باقری)
مهدی قایدی(75- علی دشتی)

سرمربی: فرهاد مجیدی

 

 

اخطار

محمد دانشگر(2+45) عارف غلامی(54 و 65) مهدی قایدی(72) از استقلال

فرشاد احمدزاده(48) لوسیانو پریرا(86) محمدزبیر نیک‌نفس(88) از فولاد

حتما بخوانید
بهمنیار: به دنبال کسب بهترین نتایج هستیم

 

اخراج

علی کریمی(45) عارف غلامی(65) از استقلال

 

 

شرح گل

فولاد صفر – استقلال 1 (دقیقه 12: روزبه چشمی): مهدی قایدی در نزدیکی خط کرنر در سمت چپ زمین صاحب توپ شد که سانتر زمینی او  به مطهری را این بازیکن به روزبه چشمی رساند، اما شوت محکم این مدافع پیشتاخته را شهاب گردان به شکل ناقص برگشت داد تا توپ دوباره به چشمی برساند و او در حالت درازکش و با زدن شوت محکم گل اول آبی‌ها را به ثمر رساند.

 

 

فولاد 1 – استقلال 1 (دقیقه 27: موسی کولی‌بالی): سانتر محمد آبشک از سمت چپ زمین را موسی کولی‌بالی بالاتر از مدافعان استقلال با ضربه سر تبدیل به گل کرد.

 

 

فولاد 2 – استقلال 1 (دقیقه 80: مجتبی نجاریان): لوسیانو پریرا پاسی که از مجتبی نجاریان گرفته بود را به او برگرداند تا این مدافع چپ تعویضی با شوت محکم که به تیرک عمودی دروازه استقلال هم اصابت کرد، گل دوم تیمش را به ثمر رساند.

 

بهترین بازیکن

با وجود اینکه محمد آبشک هیچ گلی به ثمر نرساند، اما بدون تردید مهم‌ترین نقش را در کسب پیروزی ارزشمند تیمش مقابل استقلال داشت؛ هافبک میانی فولاد علاوه بر حضور موثر در میانه زمین و برتری در نبردهای تن به تن با بازیکنان آبی‌پوش، پاس گل اول تیمش را داد و منجر به اخراج دو بازیکن استقلال شد تا با این عملکرد بتوان او را مرد اول این بازی دانست.

 

اتفاق ویژه

در حالی که انتظار می‌رفت پس از تعطیلی مسابقات، بازی آرام و با رعایت نسبی فاصله اجتماعی در ایام کرونا را شاهد باشیم، اما مثل وضعیت قرمز خوزستان، داور هم این بازی را با کارت‌های خود به رنگ قرمز کرد! سید مهدی سیدعلی که در طول 90 دقیقه مدام دست در جیب خود می‌برد، در دقیقه 45 علی کریمی را با کارت قرمز مستقیم اخراج کرد و پس از او فرهاد مجیدی را به دلیل اعتراض شدید از کنار زمین به سکوها فرستاد ولی این تمام ماجرا نبود و سیدعلی در دقیقه 65 کارت زرد دوم را باز هم بخاطر اعتراض به عارف غلامی داد تا استقلال در این دیدار 9 نفره نتواند از فولاد امتیاز بگیرد.

حتما بخوانید
۲ پنالتی صددرصد فولاد گرفته نشد

لحظات حساس

 

دقیقه 1: شوت پشت محوطه لوسیانو پریرا از بالای دروازه استقلال عبور کرد، اما قبل از آن خطای هافبک فولاد روی بازیکن آبی‌ها اعلام شده بود.

دقیقه 7: بیت‌سعید نفوذ سریعی از جناح چپ زمین داشت که ارسال زمینی او به قاسمی‌نژاد و پاس به عقب او را شیمبا به سمت دروازه استقلال زد که غلامی توپ را دفع کرد.
دقیقه 7: ارسال تند و تیز سعادت حردانی از جناح راست زمین در اختیار حسینی قرار گرفت.

دقیقه 23: چرخش بیت‌سعید در سمت چپ محوطه جریمه استقلال و سانتر پای چپ او را فرشاد احمدزاده با ضربه سر زد که توپ پس از برخورد به نوک انگشتان حسین حسینی و تیرک عمودی دروازه، توسط چشمی دفع شد.

دقیقه 37: پاس حردانی و ضربه فنی فرشاد احمدزاده خطری روی دروازه استقلال به وجود نیاورد و توسط حسینی جمع شد.

دقیقه 44: زمانی که استقلال حمله‌ی نصف و نیمه‌ای را توسط قایدی ایجاد می‌کرد، داور بازی را نگه داشت و در تصمیمی ناگهانی و بحث‌برانگیز، به علی کریمی بخاطر ضربه‌ای که به محمد آبشک زد، کارت قرمز نشان داد که این اتفاق، بازی را برای 5 دقیقه دچار وقفه و جنجال کرد و فرهاد مجیدی نیز به علت اعتراض‌های شدید به داوری، اخراج شد.

 

دقیقه 7+45: ارسال توپ از سمت چپ زمین موقعیت خوبی برای فولاد به وجود آورد که قاسمی‌نژاد این فرصت را هدر داد تا مدافعان استقلال توپ را دور کنند.

 

 

دقیقه 48: ارسال پای چپ و کوتاه قایدی به شکل خطرناکی از مقابل دروازه فولاد عبور کرد و به اوت رفت.

دقیقه 58: ارسال حردانی از سمت راست زمین در موقعیت خوبی به بیت‌سعید رسید که شوت او به بیرون رفت، اما پیش از آن آفساید مهاجم فولاد گرفته شده بود.

دقیقه 62: پاس آبشک و شوت محکم احمدزاده از پشت محوطه جریمه با واکنش حسین حسینی و اصابت توپ به تیرک افقی دروازه استقلال به کرنر رفت.

دقیقه 69: اشتباه روزبه چشمی در دفع توپ موجب شد تا توپ در موقعیت عالی به وحید حیدریه برسد، اما شوت روی پای او به بیرون رفت.

حتما بخوانید
بیانیه مشترک سپاهان و شهر خودرو برای لغو دو بازی

دقیقه 74: ضربه سر شیمبا روی توپ ارسالی توسط صابر حردانی از کنار دروازه استقلال عبور کرد.

دقیقه 1+90: باقرپور موقعیت خوبی برای زدن گل سوم فولاد داشت که تکل به موقع وریا غفوری اجازه نداد او گلزنی کند، اما در ادامه توپ به بیت‌سعید رسید که ضربه او را هم مدافعان استقلال تبدیل به کرنر کردند.

 

در حاشیه

 

* قبل از شروع مسابقه پروتکل‌های بهداشتی چندان رعایت نشد و فرهاد مجیدی و جواد نکونام یکدیگر را در آغوش گرفتند.

 

* ایوب والی، کاپیتان فولاد به دلیل مصدومیت در فهرست تیمش مقابل استقلال حضور ندارد.
* شیخ دیاباته، فرشید اسماعیلی، داریوش شجاعیان، مرتضی تبریزی، رضا آذری و محسن کریمی غایبان استقلال در سفر به اهواز هستند.
* بازی با یک دقیقه سکوت به احترام سالروز شهادت سردار علی هاشمی و همچنین شهدای مدافع سلامت آغاز شد.

 

* شروع مسابقه با سه دقیقه تاخیر همراه بود.
* خطای شیمبا در میانه زمین روی علی کریمی با اعتراض آبشک مواجه شد که هافبک آبی‌ها نیز به حرکت او واکنش نشان داد.

* بخاطر پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، تماشاگران در ورزشگاه شهدای فولاد حضور ندارند.
* تعدادی از نفرات ذخیره دو تیم برای رعایت فاصله اجتماعی دور از نیمکت‌نشینان و در جایگاه تماشاگران نشسته‌اند.
* داور در دقیقه 28 به هاشمی‌نسب، مربی فولاد بخاطر اعتراض به اعلام خطا به سود استقلال تذکر جدی داد.
* در دقیقه 30 با تصمیم سیدعلی، داور مسابقه و بخاطر گرمای هوای اهواز، بازیکنان به کنار زمین آمدند تا پس از استراحت دو دقیقه‌ای به کارشان ادامه دهند.

* در برخی از دقایق بازی، صدای ضبط شده تماشاگران فولاد از بلندگوهای ورزشگاه پخش می‌شود.

* در دقیقه 65 عارف غلامی بخاطر اعتراض به سیدعلی به دلیل خطایی که مرتکب شده بود، کارت زرد دوم را مقابل چشمان خود دید تا او هم با دریافت کارت قرمز، سومین اخراجی استقلال در این بازی لقب بگیرد.

* در دقیقه 75 داور کولینگ بریک را همانند نیمه اول اعلام کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

روزنامه شوت| اختر: آقایی فوتبال ایران مُرد

23 جولای 2020
چهارشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۹ حتما بخوانیداستقلالی‌ها حاضر به مصاحبه نشدند