نقد داوری بازی فولاد و استقلال

سیدمهدی سیدعلی داور بازی فولاد و استقلال در این بازی سه کارت قرمز به استقلالی ها داد و تعدادی از بازیکنان را با کارت زرد جریمه کرد.

به گزارش” مستر گل”، بازی فولاد و استقلال یک بازی پربرخورد و پرخطا از آب در آمد به طوری که داور مسابقه در این بازی به علی کریمی و عارف غلامی بازیکنان و فرهاد مجیدی سرمربی استقلال کارت قرمز نشان داد و چند کارت زرد را هم از جیبش خارج کرد.

سعیدمظفری زاده داوری قدیمی و کارشناس مسایل داوری درباره قضاوت مهدی سیدعلی در این بازی گفت:” بازی در حالی که تا دقیقه 45 اتفاق خاصی نداشت در این دقیقه علی کریمی به خاطر ضربه ای که به صورت بازیکن فولاد زد ، با نشان دادن کارت قرمز او را از زمین بازی اخراج کرد. اما درباره این صحنه تصاویر تلویزیونی برای تشخیص درست واضح نیستند. تنها می توانم بگویم که داور در این صحنه بسیار نزدیک بود و دید خوبی هم داشت و حتما تصمیم درست را گرفته است.”

حتما بخوانید
سیتی استادیوم اتحاد را وقف مبارزه با کرونا کرد

او در ادامه گفت:” در ادامه این خطا و اعتراض فرهادی مجیدی متوجه نشدیم که مربی استقلال از چه الفاظی استفاده کرده است. داور چهارم در این صحنه داور وسط را صدا کرده و به او گزارش کرد و آقای سیدعلی هم مجیدی را اخراج کرد. در مورد اتفاقات صحنه اخراج و اینکه مربی استقلال بعد از اخراج از زمین خارج نمی شد باید بگوید این رفتارها در دنیای حرفه ای فوتبال جایی ندارد و سرمربی و بازیکنان باید مسایل حرفه ای فوتبال را مد نظر قرار بدهند.”

مظفری زاده افزود: داور در دقیقه 48 خطای بی پروای فرشاد احمدزاده را مطابق قانون با کارت زرد جریمه کرد. در دقیقه 53 خطای بی ملاحظگی غلامی روی آبشک را داور به درستی کارت زرد داد. در دقیقه 65 همچنین به درستی خطای غلامی را گرفته بود که با اعتراض بی مورد ای بازیکن همراه بود و داور در این صحنه نیز از کارت زرد دوم استفاده کرده و در نهایت این بازیکن از زمین مسابقه اخراج شد.”

حتما بخوانید
فغانی مرد اول دربی جنجالی سیدنی

او گفت:” در دقیقه 70 و در حالیکه بازیکنان استقلال کمی عصبی بازی می کردند مهدی قائدی در صحنه ای که شانس بازی با توپ را نداشت بازیکن حریف را زد و داور مسابقه به درستی کارت زرد را به او نشان داد. در دیگر صحنه هایی که داور کارت زرد داد مطابق قانون از کارت هایش استفاده کرد. در مجموع تیم داوری قضاوت خوبی انجام دادند.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

روزنامه شوت| نوازی: فرهاد برای استقلال، کوچک است

16 جولای 2020
چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹ حتما بخوانیدحسن رنگرز جانشین مدیرعامل استقلال شد