هروی: زنگ تفریح نداریم

مسترگل/ فتح الله فتحی؛ تیم ملی کاراته دیروز برای مرحله پنجم لیگ جهانی راهی سرزمین آفتاب شد. مسابقه‌ای که ۱۵ تا ۱۷ شهریورماه درسالن نیپون بودوکان توکیو، همان سالن رقابت‌های کاراته المپیک برگزار می‌شود.
مجید حسن‌نیا، امیرمهدی‌زاده، هامون درفشی‌پور، امیر میرزایی، سید علی کریمی، بهمن عسگری، علی اصغرآسیابری، ذبیح‌الله پورشیب، مهدی خدابخشی؛ مهدی قراری‌زاده، سجاد گنج‌زاده و صالح اباذری جنگجویان ایرانی در توکیو هستند که برای امتیاز سهمیه المپیک مبارزه می‌کنند. آن‌ها قبل از پرواز آخرین تمرین را با شور خاصی زیرنظر شهرام هروی و همکارانش انجام دادند
تمرینات تکنیکی و تاکتیکی، درمبارزه دو به دو برای مرور فن و امتیاز گیری که شهرام هروی و حسین روحانی نکات لازم را به آن‌ها یادآوری می‌کردند.
* آمادگی بازیکنان درآستانه لیگ جهانی ژاپن چگونه است؟
خوشبختانه مصدوم نداریم و تمرینات خوبی را مطابق برنامه، پشت سرگذاشتند. کاراته کا‌ها تمرین خوبی داشتند و بعد هم به توکیو پرواز کردیم. خوشبختانه شرایط تیم ملی خوب است و همه بچه‌ها آماده‌اند تا با تمام توان به مصاف رقبایشان بروند.
* قرعه ملی پوشان را چطور می‌بینید؟
وقتی ورزشکاری می‌خواهد مدال طلا بگیرد، دیگر مهم نیست با چه قرعه‌ای روبرو شود. چرا که دریک جایی از جدول باید با خوب‌های آن وزن مبارزه کند. به همین دلیل در لیگ جهانی ژاپن همه حریفان خوب و آماده هستند و کسی زنگ تفریح نیست. البته ما تمامی رقبا را آنالیزمی کنیم چرا که به فکر پیروزی هستیم و به جدول و نام حریفان توجه نمی‌کنیم.
* به نظرشما همه کاراته کا‌ها شانس مدال دارند؟
قطعا، ما با همدلی، دوستی، نظم و انضباط به موفقیت‌های زیادی در میادین جهانی و قاره‌ای دست پیدا کرده ایم و حالا می‌رویم با ستاره‌هایی که داریم امتیازات المپیکی را جمع کنیم تا در کاراته وان‌های مانده تا المپیک کار سه سهمیه المپیک را یکسره کنیم.
* برنامه کادرفنی تا المپیک چیست؟
مهمترین مأموریت ما این است که ابتدا برای سهمیه المپیک توکیو و سپس کسب بهترین نتایج و رسیدن به مدال‌های خوشرنگ درکاراته وان ژاپن تمرکز داشته باشیم. کاراته ایران تشنه موفقیت و قهرمانی‌های متعدد است. در سال ۲۰۱۹ در ۷ تورنمنت ۵ بار اول و ۲ بار دوم شدیم و این یعنی تیم ما ثبات دارد. تا رسیدن به المپیک نیز چند تورنمنت سطح بالای دیگر داریم که حضور موفق در آن‌ها برای ما اهمیت دارد.

منبع: خبر ورزشی

حتما بخوانید
آرامش ابدی قهرمان در آغوش مرگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

یک منچستری گزینه مربیگری تیم ملی زنان آمریکا

03 سپتامبر 2019
به گزارش مسترگل، نشریه «دیلی‌میل» انگلیس مدعی شد فیلیپ نویل گزینه اصلی سرمربیگری تیم ملی فوتبال زنان آمریکا است، این در حالی است که جیل الیس پس از اینکه امسال تیم ملی زنان آمریکا را به چهارمین قهرمانی‌اش در رقابت‌های جام جهانی زنان رساند، از سمت سرمربیگری این تیم استعفا کرد و […]