کلاهی: منتظر برنامه فیبا هستیم

اعزام تیم بسکتبال سه نفره بانوان به بازی‌های ساحلی آسیا با وجود صدور مجوز کمیته ملی المپیک به دیوار، اما و اگر فدراسیون خورده است.

به گزارش مسترگل، بسکتبال سه نفره کنار کبدی دو رشته‌ای است که سهمیه حضور در ششمین دوره بازی‌های ساحلی آسیا را گرفته است. همچنین بانوان بسکتبال از طریق رنکینگ جهانی دارای امتیاز شرکت در مسابقات انتخابی المپیک در گروه B ژاپن، اوکراین، ترکمنستان و استرالیا هستند که مشخص نبودن وضعیت تقویم فدراسیون جهانی به دلیل ادامه بحران کرونا در جهان و مسائل مالی دو دلیل عمده‌ای است که فدراسیون کشورمان فعلاً تصمیم قطعی برای استفاده از سهمیه در بازی‌های ساحلی نگرفته است.

شبنم کلاهی، سرپرست دبیری فدراسیون در این مورد می‌گوید: «بازی‌های ساحلی آسیا مهم است، اما برای ما انتخابی المپیک اهمیت بیشتری دارد به خصوص که تیم سه نفره بانوان نیمی از مسیر سهمیه المپیک را طی کرده است. ما منتظر ایمیل فیبا و اطلاع از وضعیت مسابقات در ماه‌های آینده هستیم. دستورالعمل و برنامه‌های تقویم فیبا برای ما ملاک و معیار برنامه‌ریزی داخلی است. باید اطمینان داشته باشیم که بازی‌های ساحلی آسیا با زمان مصوب فیبا همزمان نیست یا اعزام تیم به چین مشکلی برای آماده‌سازی تیم اعزامی به انتخابی المپیک ایجاد نمی‌کند.»

حتما بخوانید
قهرمانی و رکوردشکنی بانوی ایرانی در ترکیه

او همچنین از بحث مالی و ترکیب تیم ملی صحبت می‌کند: «در مورد ترکیب تیم در هر یک از این مسابقات هنوز تصمیم‌گیری نشده است. در این زمینه نظرات کادر فنی و نایب‌رئیس بانوان، نتیجه نهایی را شامل می‌شود، اما به هر حال همیشه مسائل مالی تعیین‌کننده است و در واقع این موضوع است که باعث می‌شود حتی اگر بازی‌های ساحلی آسیا و انتخابی المپیک همزمان نباشند، مجبور به اولویت‌بندی و اهم و فی‌الاهم شویم. تیم سه به سه بانوان در صورت عدم تداخل به هر دو تورنمنت اعزام می‌شوند البته در صورتی‌که از نظر مالی، حمایت لازم صورت بگیرد، وگرنه مجبور به انتخاب می‌شویم.»

منبع: خبر ورزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

مبارز جنجالی دیگر برنمی‌گردد

22 ژوئن 2020
رئیس سازمان برگزاری مسابقات هنرهای رزمی ترکیبی (UFC) اعلام کرد مک‌گرگور، مبارز مشهور ایرلندی دیگر به میدان باز نمی‌گردد. به گزارش مسترگل، مک‌گرگور ۲ هفته قبل برای سومین‌بار اعلام بازنشستگی کرد، اما برخی‌ها به این تصمیم قهرمان UFC شک کردند. اکنون دانا وایت، رئیس سازمان UFC می‌گوید مک‌گرگور برنامه‌ای برای از […]