یک ورزشکار زن دیگر هم از ایران مهاجرت کرد

غزل حکیمی فرد که مدتی است برای ادامه تحصیل در زوریخ اقامت دارد، تصمیم گرفته از این پس با پرچم این کشور به فعالیت شطرنجی خود ادامه بدهد.

به گزارش مسترگل، غزل حکیمی فرد ملی پوش و قهرمان سابق شطرنج زنان ایران دیگر با پرچم ایران در مسابقات شرکت نخواهد کرد.

جامعه شطرنج در آخرین قسمت از سریال طولانی مهاجرت چهره‌های برجسته این رشته نظاره گر خروج استاد بزرگ بانوان غزل حکیمی فرد از پرچم ایران بود.

غزل حکیمی فرد که مدتی است برای ادامه تحصیل در زوریخ اقامت دارد، تصمیم گرفته از این پس با پرچم این کشور به فعالیت شطرنجی خود ادامه بدهد. حکیمی فرد دارای درجه استاد بزرگی شطرنج بانوان است و در ۱۵ سالگی موفق به کسب عنوان قهرمانی ایران شد.

این شطرنج باز ۲۶ ساله سابقه چندین دوره حضور در تیم ملی شطرنج بانوان ایران در مسابقات مختلف از جمله المپیاد جهانی ۲۰۱۰ را در کارنامه دارد.

حتما بخوانید
زهرا نعمتی: الگوی من حمید سوریان است

سایت فدراسیون جهانی شطرنج نیز رسما جدایی حکیمی فرد از ایران و ادامه فعالیت شطرنجی اش با پرچم سوییس را تایید کرد و هم اکنون در پروفایل این بازیکن در فیده، نام و پرچم سوییس به چشم می‌خورد.

غزل حکیمی‌فرد، شطرنج باز ایرانی، تابعیت سوییس را پذیرفت

در شرایطی که فدراسیون با سرپرست اداره می‌شود، چند ماهی به برگزاری مجمع انتخاباتی مانده است و بدون تردید یکی از برنامه‌های اصلی رییس آتی باید برنامه ریزی صحیح برای جلوگیری از تکرار این اتفاق ناخوشایند باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

پسر اسطوره، چاقوکش از آب درآمد!

14 ژوئن 2020
پسر کریم عبدالجبار با چاقوکشی در محل زندگی‌اش حاشیه‌ساز شده است. به گزارش مسترگل، گزارش‌هایی مبنی بر چاقوکشی پسر کریم عبدالجبار برای همسایه‌ها در منطقه اورنج‌کانتی منتشر شده است. کلانتر این منطقه درباره رفتار آدام، پسر اسطوره NBA گفت: «تماسی درباره چاقوکشی اسطوره و استفاده از سلاح در ساعت 10 شب […]